Новини » Політика

Політолог розповів, як конфлікт у БПП поставив його на межу розколу

Внутрішній конфлікт у фракції Блок Петра Порошенко поставив її практично на грань розколу.

Про це у своєму блозі на Site.ua пише український політолог Кирило Сазонов.

«Причина в тому, що спікер Володимир Гройсман і його група були практично впевнені, що переїдуть з Верховної Ради в уряд. Але президент не поспішав, а Гройсман все сподівався. Вважалося, що в президентській колоді був ще один кандидат – Саакашвілі. Гройсман, розумів, що це несерйозно.

Порошенко може і погодитися на Саакашвілі-прем’єра, але лише в дуже крайньому випадку. А якщо чесно – то ніколи. Міхеїл Николозович цікавий лише для того, щоб кошмарити опонентів. Порошенко не має наміру повторювати помилки Ющенка, і Юля в штанах йому не потрібна. Але у Гройсмана все одно не витримали нерви. Він не втримав своїх ревнощів, і нарешті вирішив поскаржитися на товариша Саакашвілі. Плюс Володимир Борисович точно знає, що на Заході президенту чітко дали зрозуміти: хуізмістергройсман?

Про глибину образи Володимира Гройсмана можна судити з жорсткої заяви орієнтованого на нього депутата Вадима Денисенка. Він звинуватив колегу по фракції, а заодно і соратника Саакашвілі – Мустафу Найєма, у спробі зірвати таємні домовленості Верховної Ради про усунення уряду. В цій ситуації потрібна обережність і злагодженість, але не втримали шило в мішку – конфлікт вирвався в публічну площину. Помста Гройсмана президенту, який сам привів його в крісло спікера, говорить про те, що подяки більше немає. Швидше за все Гройсман починає свою самостійну гру у Верховній Раді і президенту важко вважати цю гру дружньою. Денисенко натякнув про те, що разом з Саакашвілі можна догратися і до позачергових президентських виборів.

Найсмішніше, що з іншого боку президенту теж не на кого спертися. Порошенко був упевнений, що повністю контролює Саакашвілі і... сьогодні отримав відставку заступника Генпрокурора Касько. І з цього приводу представники Заходу вже роблять достатньо песимістичні заяви. Це другий удар по президенту, після відставки Абромавічуса. І тут точно не обійшлося без участі команди екс-президента Грузії. Схоже, що розпочата Петром Порошенком гра у відставку уряду вийшла у нього з під контролю і б’є по самому президенту і його фракції. З двох сторін. У цій ситуації цілком можна говорити не тільки про дострокові парламентські, але і про позачергові президентські вибори», – йдеться в повідомленні.

 

Loading...