понеділок, 15 лютого, 2016, 5:10 Події
Католицька церква задля ефемерного «діалогу з Москвою» розминулася з правдою, – Маринович
Мирослав Миронович. Фото: Роман Балук/ZIK
Мирослав Миронович. Фото: Роман Балук/ZIK

Віце-ректор Українського католицького університету назвав кубинську декларацію Франциска і Кирила безперечною перемогою ФСБ і Кремля. Кубинська декларація Ватикана і Москви викликала в Україні бурю емоцій.

Про це повідомляє Дзеркало Тижня.

Зустріч папи римського і патріарха московського виявила епохальні прорахунки ватиканських дипломатів, які неспроможні визирнути у реальний світ, вважає Мирослав Маринович, віце-ректор Українського католицького університету, колишній політв’язень.

«Папа мав нагоду обстояти інтереси скривджених російською агресією. Мав, але нею не скористався», – зазначає Маринович.

Він переконаний, що кубинська декларація двох предстоятелів сконструйована так, що про Росію в ній ідеться як про край «безпрецедентного відродження християнської віри», де є можливість «вільно сповідувати свою віру», тоді як тривога з’являється лише тоді, коли йдеться про інші країни.

«Кубинська декларація папи римського і патріарха московського є яскравою ілюстрацією одразу кількох речей: безперечної перемоги ФСБ і Кремля з усіма їхніми слухняними інструментами, до яких я відношу і РПЦ; цілковитої поразки української державної дипломатії у Ватикані та явної недостатності там інформаційної служби з боку УГКЦ; безпорадної сліпоти і некомпетентності ватиканської дипломатії, яку легко задурити миролюбною лексикою; й загрозливої неспроможності впливових кіл Європи декодувати лукаві формули путінської пропаганди», – наголошує Маринович.

«Ось чому я змушений з болем зробити висновок: в питанні України та Росії католицька церква задля ефемерного «діалогу з Москвою» знову розминулася з правдою», – наголосив він.

Спільна декларація папи римського Франциска і глави Російської православної церкви Кирила (Гундяєва) була підписана в аеропорту Гавани 12 лютого.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 09:25:59