Глухо, як в танку: як українські політики компетентність демонстрували
Тарас Шотік
кандидат економічних наук,
фахівець із бізнес-планування

Дивитися суботній випуск «Шустера» без щему в серці було неможливо, надто коли дійшло до обговорення вартості військової техніки. Депутати довго думали-гадали, скільки може коштувати новий танк, аж доки методом «наукового тику пальцем» не взяли із стелі цифру у 5 млн грн.

Цю суму взяли за основу і вже навколо неї зводили бастіони звинувачень владі, експромтом виплітаючи хитромудрі мережива ‪#‎зради і далекосяжні конспірологічні теорії, чому українське військо ще не завалили новими танками.

Із почутого можна зробити висновок, що ЖОДЕН із присутніх депутатів (а було їх коло десятка) і т.зв. «експертів» не те що зеленого поняття не має про обороноздатність, а навіть не цікавиться нею. 240 млн доларів – вартість експортного контракту 49 українських танків у Таїланд, укладеного 5 років тому. Це не те що не секретна цифра, вона була на всіх шпальтах всіх газет. Так от: виходить 5 млн ДОЛАРІВ за одиницю. Врахуйте інфляцію за 5 років і досвід АТО, який просто волає про необхідність встановлення сучасних систем активного захисту, без яких танк перетворюється на братську могилу (ізраїльська система «Трофі» коштує коло 1 млн доларів за комплект, наприклад) і врахуйте, що актуальна вартість танка могла тільки зрости.

Нарив американський сайт із приблизною вартістю військової техніки (вона оціночна, звісно, але ця оцінка хоч ґрунтується на вартості контрактів минулих періодів чи висновках фахівців). Згідно з даними, приблизна вартість нового «Оплоту» – 7,5 млн дол. Наші «експерти» помилились лишень у 37,5 раза. Щодо модернізацій – то модернізація Т-64 до «Булата» – ніяк не менше 1 млн дол. (див. скріни).

1
2
 

Ну і взагалі, чи приходило «обранцям» в голову, як 50 тонн дорогої броньової сталі, складного і дорогезного обладнання типу тепловізора, автоматики керування вогнем, систем зв’язку і т.п. може коштувати 200 тис. доларів?! Як 4-5 поліцейських «Пріусів»! Це вже говорить не тільки про обізнаність, а й про розумовий розвиток. Ну й навибирали ж ми собі політиків, друзі...

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-05 22:54 :54