Новини » Суспільство 13 лютого, 2016, 12:56
Джамала: Багато брудних справ замовчувалось. Хотіла б, щоб про депортацію знали
Джамала. Фото: http://jamalamusic.com/
Джамала. Фото: http://jamalamusic.com/

Джамала не знає, чи представлятиме Україну на «Євробаченні», але коли співачка виконала свою пісню 6 лютого, то відчула, що ця тема близька тим людям, які проголосували за неї. Джамала переконалась, що є українці, які відчувають її біль.

Про це вона розповіла в інтерв’ю Радіо Свобода.

Джамала хотіла б, щоб Україна була представлена належним чином на «Євробаченні». «Українці належать до багатостраждальних народів, у яких є багато історій, які хочеться розповісти – цікавий історичний бекграунд. Про це не співалось, не розповідалось. Є художники, є поети, створюються фільми, а от музики відповідної не було представлено», – розповіла співачка.

Вона зазначила, що повідомлення з Криму, які надсилали на її підтримку, не були зараховані, але їх все одно надсилали. «Кримчани казали, що вони відчувають себе таким чином потрібними, і що вони допомагають мені, бо я роблю щось для нашого народу. Я розуміла, що це використані гроші, що ці повідомлення не будуть зараховані, та все одно відчувала їхню підтримку, це дуже приємно», – сказала Джамала.

Вона наголосила, що те, про що співає, є її особистою темою, особистою історією її сім’ї. «Ця історія дійсно трагічна, але якщо подивитись на цю тему ширше, то багато народів, які проживають в Україні, були репресовані, депортовані, пережили Голокост та інше. Тому ця тема більша і ширша, а не просто тема про депортацію. Так, пісня називається «1944», тому що я співаю про певну історію. Коли приходять в твій дім, вбивають, а потім кажуть «ми не винні», як казали в радянські часи. Замовчувалось тоді дуже багато брудних справ. Я дійсно хотіла б, щоб знали про депортацію, щоб не думали, що це просто певна дата, а знали, що це були реальні люди. У моїй пісні є фраза «Don’t swallow my soul. Our souls». Ми не пам’ятаємо про цих людей, не пам’ятаємо цю дату, але ми й не хочемо нічого про це чути», – зазначила співачка.

На запитання про роль у фільмі «Поводир» і чи продовжуватиме розвиватися в цій сфері, Джамала відповіла, що після цього фільму не хотіла б зніматись в легковажному кіно. Вона також розповіла, що майже 2 роки не була у Криму і хоче поїхати на Чорне море, їсти хурму з дерева, а не з посилки від батька. «Я не можу відгородитись від цього, не можу поставити стінку і сказати, що я буду займатись тільки творчістю, яка б зовсім не стосувалась моєї Батьківщини», – сказала співачка.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 07:17 :57