Новини » Львів 103

На Старосамбірщині відкрили меморіальну дошку єпископу УГКЦ Івану Хомі

На фасаді школи-гімназії містечка Хирів Старосамбірського району Львівської області відкрито та освячено меморіальну дошку з барельєфом єпископу УГКЦ Івану Хомі – якраз на десятиліття його смерті.

Про це сьогодні, 12 лютого, повідомив кореспондент IA ZIK.

У містечку ще живуть далекі та близькі родичі владики, знайомі. Адже Іван Хома народився в Хирові, тут вчився в початковій школі, в роки минулої радянсько-німецької війни проходив студії в духовній семінарії в Перемишлі, а потім у Римі. Він належав до числа тих, хто супроводжував перевезення тіла патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого з Ватикану до Львова. Саме 1992 року владика майже через півстолітню розлуку уперше ступив на рідну землю, але вже незалежної України.

З нагоди відкриття меморіальної дошки єпископу Івану Хомі відбулась урочиста академія. В гімназії йому відкрито музей, в якому зібрано чимало цікавих та цінних експонатів. Тут стоїть і бюст владики, який, як і дошку, виготовив львівський митець Василь Гоголь.

Цікаво, що дещо раніше на фасаді цієї ж школи-гімназії було відкрито меморіальну дошку колишньому учневі Володимиру Сачеку. Він загинув у зоні АТО, захищаючи Україну від проросійських агресорів.

 

загрузка...
загрузка...
Loading...