Новини » Львів

З обговорення «Коло книжки»: Львів – місто, що надихає на творчість

У грудні 2015 року Львів отримав почесний статус «Міста літератури ЮНЕСКО». Цей статус відкриває великі можливості перед містом – інтеграція у світовий книжковий контекст, розвиток літературного туризму, популяризація українських культурних набутків у світі.

Про це вчора, 10 лютого, під час щотижневих літературних зустрічей у книгарні «Є» розмовляла та обговорювала львівська молодь.

Модератор зустрічі, арт-менеджер книгарні «Є» у Львові Галина Сафроньєва більш детально розповіла про статус «місто літератури ЮНЕСКО».

«Місто літератури ЮНЕСКО» – це проект в рамках мережі Creative Cities. Статус було впроваджено у 12 років тому. Створена в 2004 році мережа креативних міст має 116 членів. Метою програми є сприяння соціальному, економічному і культурному розвитку міст.

Львів отримав цей статус лише з другої спроби. Першу заявку, яку подали у 2013 році, було відхилено. Тоді основним зауваженням було те, що у Львові бракує літературних заходів», – розповіла Галина.

Модератор зустрічі разом з підлітками обговорили які перспективи дає цей статус місту? Які формати літературних подій цікаві сучасній молоді, що зближує їх із літературою?

На думку учнів, тепер Львів повинен працювати, щоб підтверджувати свій статус. Цей титул повинен стани поштовхом для нових міжнародних проектів. А це дає можливість відчути себе визнаним.

Арт-менеджер книгарні «Є» додала, що ставши «літературним містом», Львів буде включено до літературних туристичних маршрутів мережі. Мешканці багатьох країн, які цікавляться літературою, будуть поінформовані про появу нового цікавого об’єкту на карті їх зацікавлень і зможуть відкрити для себе цікавих письменників, чиї життя і творчість пов’язані зі Львовом.

На думку школярів, дуже важливо, щоб вже змалечку дітям прищеплювати любов до книги. Батьки та вчителі повинні мотивувати дітей до читання. Учням не цікава література, яку пропонують під час навчального процесу. Вони хочуть право вибору, адже навчальна програма дуже консервативна. Підлітки пропонують просувати молодих авторів хоча б в позакласному читанні. Окрім цього слід оновлювати бібліотеки сучасною літературою, не тільки українською, а й світовою.

Львівська молодь вважає, що для того, щоб пропагувати читання та розвивати літературу у місті, треба побільше проводити зустрічей з різними українськими та світовими авторами, організовувати цікаві та оригінальні презентації книг.

Loading...