Новини » Львів 11 лютого, 2016, 10:27
У Львові з’явилася АС «Західна»: влада таки виношує наміри вигнати приміські маршрутки
Тимчасова автостанція «Західна» на вул. Городоцькій у Львові навпроти «Метро». Фото: ZIK
Тимчасова автостанція «Західна» на вул. Городоцькій у Львові навпроти «Метро». Фото: ZIK

На вул. Городоцькій у Львові навпроти «Метро» облаштували тимчасову автостанцію «Західна», з якої мали би курсувати автобуси Городоцького, Мостиського, Самбірського, Старосамбірського та Турківського напрямків. Щоправда, у Львівській міськраді та Львівській ОДА наразі не коментують можливість вкорочення маршрутів згаданих напрямків до цієї АС. Ймовірно, щоб не збурювати громадськість.

Про це 11 лютого повідомив кореспондент IA ZIK.

На згаданій АС «Західна» вже облаштували вивіску та поставили табло для розміщення розкладу руху автобусів. З вигляду тимчасова АС – дуже мала і незручна щодо заїзду-виїзду всіх маршруток, які щодня курсують зі згаданих районів до обласного центру.

У Львівській міськраді наразі не дають жодних коментарів щодо роботи нової АС. У прес-службі мерії на прохання IA ZIK повідомили, що міське управління транспорту не має інформації про доїзд приміських маршруток. «Цим займається область», – сказали там. Також у міськраді жодним чином не повідомляють, як мерія забезпечить перевезення тисяч людей з районів від нової АС «Західна» у разі її запуску, якщо не виконується маса діючих маршрутів у місті.

В.о. директора департаменту розвитку інфраструктури та дорожнього господарства Львівської ОДА Роман Кокотайло у коментарі IA ZIK зазначив, що наразі жодних рішень про вкорочення приміських маршрутів до АС «Західна» немає.

Тимчасова автостанція «Західна» на вул. Городоцькій у Львові навпроти «Метро». Фото: ZIK
Тимчасова автостанція «Західна» на вул. Городоцькій у Львові навпроти «Метро». Фото: ZIK

За його словами, відповідно до рішення Львівської облради розробляється Концепція розвитку пасажирських перевезень автомобільним транспортом загального користування у Львівській області на 2016-2020 роки, яка і має дати відповіді на всі питання щодо руху приміських та міжміських у межах області маршрутів.

«Будемо розробляти концепцію спільно з громадськими організаціями, науковцями, районними адміністраціями та районними радами, місцевими громадами. Будемо приймати спільне рішення, куди їм краще їздити. До 1 травня ця концепція має бути подана на розгляд сесії Львівської облради.

Поки що жодних рішень немає. Наразі згадані маршрути їздять без змін – до Привокзальної», – повідомив Р.Кокотайло.

Нагадаємо, виконком Львівської міськради у серпні 2015 року дав згоду на відкриття тимчасової автостанції «Західна» на вул. Городоцькій, 359 для обслуговування автобусних маршрутів Городоцького, Мостиського, Самбірського, Старосамбірського та Турківського напрямків.

Слід зазначити, що наміри Львівської мерії виселити маршрути Стрийського напрямку на автовокзал на вул. Стрийській збурили перевізників та мешканців районів та в результаті не увінчалися успіхом.

На сесії 26 січня 2016 року Львівська облрада проголосувала проти виселення приміських маршруток зі Львова. Відповідно до рішення, приміські та міжміські (у межах Львівщини) маршрутки не потрібно виселяти на околиці Львова. Зокрема, маршрутки стрийського напрямку мають курсувати на АС на пл. Двірцевій, а не до автовокзалу на вул. Стрийській.

Депутати доручили Львівській ОДА спільно з профільною комісією облради, із залученням експертів у галузі автомобільних пасажирських перевезень, органів місцевого самоврядування всіх районів області, перевізників до 1 травня 2016 року розробити та винести на затвердження Львівською облрадою Концепцію розвитку пасажирських перевезень автомобільним транспортом загального користування у Львівській області на 2016-2020 роки.

Окрім того, до 15 лютого 2016 року має бути оголошено конкурс на приміські та міжміські внутрішньообласні маршрути загального користування, на яких закінчився термін дії договорів.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 09:43 :14