Новини » Політика 10 лютого, 2016, 10:51
Чорновіл: «Тарифний майдан» – це уособлення того, що хотіли б зробити Ляшко і «Самопоміч»
Фото: litsa.com.ua
Фото: litsa.com.ua

«Тарифний майдан» Сергія Капліна – це уособлення того, що дуже б хотіли, але не встигли організувати Юля, Ляшко чи «Самопоміч». І навіть у ще у більш «вишуканих» формах.

Про це на своїй сторінці у Facebook пише політичний експерт, екс-нардеп Тарас Чорновіл.

«Послухав на 112-му пряме включення з запальним виступом Сергія Капліна про те, як цієї ночі «народний депутат Тетяна ЧорновІл у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння під охороною поліції та за участі якихось активістів напала на «тарифний майдан», оточила його, на четвереньках видерлася по схилу, знищила два банери й понищила намети...», – написав Чорновіл.

З цього приводу політичний експерт зробив кілька ремарок:

«1. Не Тетяна Чорновіл, а Тетяна Чорновол, пане Сергію. Бо після кожної такої похибочки в мене з’являються запити: «Що там твоя жінка наробила?». Коли це йде в друкованому виді й скорочено «Т.Чорновіл», то й мені приписують подвиги, яких я не скоював через. Тому точність, панове, перш за все.

2. Повертаючись до вчорашнього й позавчорашнього своїх дописів, добавлю: це ще одна ілюстрація, що війна нервів наростає, а отже, до діалогу ще дуже далеко. Я одночасно противник Яценюка, але й не схвалюю таких форм заорганізованого фальшивого спротиву в стилі Капліна та використання відверто образливих лозунгів і банерів. А тому дивлюся на це доволі безсторонньо. Каплін формально член БПП, але його акції – це уособлення того, що дуже б хотіли, але не встигли (плацдарм захоплено) організувати Юля, Ляшко чи «Самопоміч». І навіть у ще у більш «вишуканих» формах. А Тетяна – дуже вдале уособлення настроїв, які зараз домінують у «Народному фронті». Жодних оцінок, хто більш чи менш неправий, не робитиму, проста констатація: нервозність наростає, а поле для компромісів звужується.

3. Мені якраз у цій ситуації особливо розкидатися персональними оцінками не випадає, бо сам кілька тижнів тому сказав доволі неоковирну фразу в якомусь інтерв’ю. Мене діставав журналіст типовим «інтелектуальним» питанням про імовірність третього майдану та масових соціальних акцій протесту. Це вже трохи дістало. Але я там трохи пофілософував про різні високі матерії, а потім добавив, що як і колись податковий майдан, так і кожна інша акція помирає, коли її осідлають політикани-спекулянти. І добавив дуже непродумане: «Хочете організувати реальні соціальні протести? Спершу очистіть поле від спекулянтів. Нагодуйте ляшків гімнячками від корови, яку він демонстративно ганяє під Кабмін, Юлю її фальшивими прокламаціями та ще розженіть каплінський кемпінг під Кабміном і повикидайте його палатки та лозунги. Бо інакше вони неодмінно дискредитують та дезорганізують будь-який реальний вияв народного невдоволення». Так от повторюся: я говорив, що це мають зробити не захисники уряду (та ще й так буквально), а справжні, не спекулятивні, його противники (і метафорично, фігурально).

А загалом це все могло б бути навіть смішно, якби не було так сумно».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-20 22:36 :39