Новини » Регіони 9 лютого, 2016, 17:59
Екологи закликають закарпатців не зривати першоцвіти

Масовий збір ранньоквітучих рослин (шафрану Гейфеля, рябчика шахматного, проліски дволистої, підсніжника білосніжного, білоцвіту весняного, первоцвіту весняного, нарцису) став головною причиною швидкого скорочення їх ареалу та занесення до Червоної книги України.

Пік зривання і продажу квітів припадає саме на цей період – напередодні – Дня святого Валентина та Міжнародного жіночого дня.

Екологи наголошують: збір, транспортування та торгівля першоцвітами заборонені і караються законом. Реалізовувати заборонено не тільки першоцвіти, зібрані в природі, а й вирощені в штучних умовах, оскільки збирання насіння, частин рослин занесених до Червоної книги України, здійснюється у виняткових випадках лише з науковими і селекційною метою.

Екологи також закликають краян не купувати підстніжники. Боротьбою з незаконною торгівлею ранніми квітами займаються природоохоронні органи спільно з правоохоронцями. За порушення порядку придбання чи збуту першоцвітів передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу на суму до 510 гривень з конфіскацією самих рослин. Передбачена компенсація за шкоду, заподіяну внаслідок добування, знищення або пошкодження червонокнижних рослин, а також за знищення чи погіршення середовища їх зростання – від 49 гривень за кожну рослину, – інформує екоінспекція Закарпаття.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 22:58 :13