Новини » Події

Чернігівський суд виправдав розгін Євромайдану в 2013 році

Деснянський районний суд м. Чернігова ухвалив рішення, яким виправдав люстрованого після Революції Гідності екс-міліціонера Едуарда Гребенюка, звинуваченого у розгоні чернігівського Євромайдану 25 листопада 2013 року.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на одного з постраждалих тоді активістів Станіслава Тавлуя.

«Деснянський районний суд м. Чернігова сьогодні виправдав колишнього заступника начальника УМВС в області Едуарда Гребенюка, який 25 листопада 2013 року керував розгоном чернігівського Євромайдану», – сказав він.

За словами Тавлуя, суд не побачив провини Гребенюка в жодному з пунктів обвинувачення.

«Усі покази свідків зі сторони обвинувачення були відкинуті суддею Ю. Кулінічем. Усі відеодокази проігноровані», – зазначив він.

Винними натомість стали Євромайданівці, яких суддя назвав хуліганами. Вирок він зачитував майже годину.

На своїй сторінці у Фейсбук Тавлуй зіронізував, що «цілком задоволений рішенням суду». Адже воно показує, що в країні нічого не змінилося і що судову систему і суддів Деснянського райсуду треба міняти.

Насправді активісти категорично не згодні з цим рішенням і подаватимуть апеляцію. Вони вважають, що саме Гребенюк дав команду на знесення громадського Євромайдану руху «Чернігів обирає ЄС!» у сквері ім. Попудренка в центрі Чернігова і безпосередньо керував погромниками. Під час цієї «зачистки» міліція прибрала встановлений активістами намет і звуковідтворюючу апаратуру.

Це була перша в Україні масштабна акція силових структур, спрямована на залякування громадян, обурених припиненням підготовки до підписання угоди про поглиблення співпраці з Євросоюзом.

Loading...