Новини » Політика

Заможні депутати не цураються просити у влади компенсації за орендоване житло

Цього року на вирішення житлового питання не столичних народних депутатів із держбюджету виділили понад 29 мільйонів гривень. У список із ста сімдесяти семи обранців, які потребують фіндопомоги, разом із скромними людьми з народу, типу козака Гаврилюка, потрапили і сини олігархів, власники футбольних клубів чи любителі дорогих автівок.

Про це йдеться у сюжеті проекту соціальних журналістських розслідувань «Брат за брата» (щосереди о 22:05 на телеканалі ZIK).

Для не столичного депутата держава виділяє понад тринадцять гривень щомісяця на вирішення житлового питання. Цього року зібралось аж сто сімдесят сім народних обранців, охочих жити безплатно. І цікаво, що до цього переліку потрапили і зовсім не бідні люди.

Окрім того Комітет з організації роботи Верховної Ради ще минулого року ухвалив рішення, згідно з яким депутату без київської прописки виділятимуть 460 гривень на добу за готель .

Тож, мабуть, одним і з найскромніших у Раді є нардеп Михайло Гаврилюк, адже квартиру козак Майдану орендує за чотири з половиною тисячі гривень. А от у його колеги Володимира Парасюка житло дорожче більше, ніж удвічі. За словами нардепа, він отримує дванадцять-тринадцят тисяч гривень компенсації щомісячно.  

«Зараз я не маю можливості знімати житло в Києві за власні кошти. Тим більше, якби воно в мене було, я б його не орендував», – запевняє Парасюк.

До списку «компенсованих», як і минулого року, увійшла одна із наймолодших депутаток Олена Кошелева. Колись дівчина була адміністратором найдорожчого ресторану Харкова, а перед виборами 2014 року раптово стала волонтером. До Верховної Ради юна депутатка прийшла у супроводі двох охоронців та зовсім не цуралась демонструвала недешеву норкову шубу, золотий телефон та шкіряну сумку за тисячу доларів.

Та це, можна сказати, новоспечені народні обранці. Але в списках «компенсованих» є  і представники «старої школи». Деякі із них на сесії узагалі рідко зʼявляються. До прикладу, брати Добкіни. За даними письмової реєстрації старший – Михайло – був відсутній сто дванадцять разів. Зате у його автопарку можна побачити три «Toyota Land Cruiser», що в перерахунку на паперові гроші становить приблизно 130 тисяч доларів. Молодший ж брат – Дмитро Добкін – більш дисциплінований, бо сидів у Раді аж сорок девʼять разів.  У його автопарку стоїть «Lexus» 2012 року за вісімдесят тисяч доларів.

Компенсації у новому році захотів і Олександр Вілкул, який ще зовсім недавно тринькав мільйони на передвиборчу компанію. Та як би там не було, нардеп запевняє: державні гроші береже.

«Я не користуюсь жодними пільгами – ніколи не був у «Феофанії», не брав путівок і не користувався транспортом Верховної ради. Єдине, що отримував – це пряму оплату одномісного номера в готелі «Київ», – запевняв Вілкул.

Серед мійльйонерів, які не мають грошей на житло у столиці, є й власник футбольного клубу «Зоря» Євген Геллер. До речі,  у травні минулого року він жалівся коханій на робочий тиждень і як йому доводиться сидіти у цирку під назвою «Верховна Рада».

Втім, очолює хід-парад компенсацій за житло у столиці син олігарха Олексія Вадатурського Андрій.  У декларації за 2014 рік нардеп записав понад мільйон гривень.

«У мене є акції успішної компанії, але це не дохід, це просто оцінка активів . Я отримую чотири тисячі сімсот гривень, за готель плачу три тисячі. Різниця, яку отримую, – 1700 гривень. Це багато? Ні. Зараз я живу на заощадження, які заробив працюючи в компанії. Не плутайте статки і доходи. Ви ж читали декларацію лише за 2014 рік», – виправдовувався молодший Вадатурський.

Наразі декларацій за 2015 рік не оприлюднили, та депутат запевняє, що навіть не має власноготранспорту і дуже зрідка користується автопарком Верховної ради.

«Так я не живу бідніше, я ніколи не жив так, щоб було соромно, ніколи не жив згідно своїх статків», – заявив нардеп.

А от Павло Пинзеник, який і працює в комітеті з організації роботи Ради, впевнений, що депутатам узагалі варто підняти зарплату, аби вони не виглядали громадськими діячами. Та й справедливо чи ні, але компенсації обранці отримують законно.

«От є народні депутати, які володіють великим бізнесом, статками і при цьому не відвідують засідання Верховної Ради і зрідка беруть участь у її роботі. На мій погляд це абсолютно неприпустимо. Та це питання до виборців, які за них голосували. Поки діяльність депутата професійна, мені все одно скільки він заробляє», – вважає Пинзеник.

Loading...