Новини » Політика 3 лютого, 2016, 12:48
Зміни до Конституції щодо юстиції підвищать відповідальність суддів, – експерт
Фото: radiosvoboda.org
Фото: radiosvoboda.org

Верховна Рада у першому читанні ухвалила зміни до Конституції щодо юстиції. Згідно із документом, затримати чи тримати під вартою суддю не зможуть без згоди Вищої ради правосуддя. Раніше це рішення ухвалювали самі депутати.

Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

Про зміни до Конституції щодо юстиції народні депутати сперечались досить активно. Оскільки згідно з новим законом, рішення про утримування слуг Феміди під вартою переходить до Вищої ради правосуддя.

За прийняття змін проголосували фракції «Блоку Петра Порошенка», «Народного фронту» та «Батьківщини».

«Ми загалом голосували всі «за». Я вважаю, що треба було голосувати, оскільки є можливість таким чином перезапустити судову гілку влади. Цю реформу чекає все суспільство», – прокоментувала народний депутат України від фракції «Батьківщина» Альона Шкрум.

Однак іншої думки депутати «Радикальної партії», «Опозиційного блоку» та «Самопомочі». Голосувати за конституційні зміни у цих політсилах відмовились.

«Ми всі не голосували, бо чесно кажучи, такі зміни – це замилювання очей. Якщо є бажання змінювати суддів, то я хочу побачити їхні арешти, я хочу побачити їх вигнання Вищою радою юстиції та повне очищення від них», – наголосив народний депутат України від «Самопомочі» Єгор Соболєв.

Самі ж юристи законопроект оцінюють позитивно. Олександр Атаманюк – керівник юридичного центру переконаний, що за рахунок створення Вищої ради, зміни до Конституції значно підвищують відповідальність суддів.

«Депутати могли бути некомпетентними, але раніше вони все одно голосували. Проте після таких змін буде орган, який складатиметься із фахівців, і який дійсно зможе дати експертну оцінку неправомірним діям судді. Тому я вважаю, що це дійсно крок вперед», – підкреслив керівник Львівського центру юридичного захисту Олександр Атаманюк.

Ще одним поступом стане суддівська переатестація. Цього року її мають пройти майже 8 тисяч чинних служителів Феміди. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 13:39 :36