середа, 3 лютого, 2016, 12:06 Львів
У Львові шахраї створили власне МРЕВ і почали видавати «самопроголошені» номерні знаки

Як зареєструвати авто, не розмитнюючи його — вигадали у Львові. Щоправда, метод незаконний, а у тих, хто погодиться на таку заманливу аферу, можуть конфіскувати транспорт.

Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

Авто, ввезені з Європи, можна не розмитнювати, а просто ставити на них українські номери. Принаймні так собі вирішили кілька чоловіків зі Львова. У соцмережах вони опублікували інформацію про запровадження «нової Транспортної Реєстраційної Служби Народу України» та пропонували власникам авто, придбаних у Європі, реєструвати українські номери без розмитнення.

Окрім того, організатори дармової реєстрації іноземних авто наголошували, що вже мають примірники номерних знаків, які планують видавати, а також техпаспорти на авта, які перереєстровуватимуть.

Утім, таке нововведення є незаконним, застерігають експерти. Видавати все це можуть тільки Регіональні Сервісні Центри, які замінили МРЕВи.

«Для того, аби провести реєстрацію транспортного засобу, який вперше зайшов на територію нашої крани, однозначно особа повинна звернутися в митну службу, і провести всі митні платежі», —  розповідає в.о. директора регіонального сервісного центру МВС у Львівській області Сергій Клочко.

Якщо ж правоохоронці виявлять відхилення від законів у діях представників незареєстрованої «Транспортної Реєстраційної Служби Народу України», то усім причетним загрожуватиме до п’яти років за ґратами.

«На жаль, громадяни, які придбають такі номерні знаки і пройдуть таку так звану реєстрацію, автомобіль у них може бути вилучений», — стверджує керівник Львівського центру юридичного захисту Олександра Атаманюк.

Самі ж автори ідеї реєстрації без розмитнення поки що від інтерв’ю відмовляються.

«Ми хочемо зробити тираж номерних знаків і документів, тільки тоді ми матимемо підґрунтя зустрічатися і говорити, інтерв’ю давати тощо», — повідомив журналістам один з винахідників «Транспортної Реєстраційної Служби Народу України»

Активісти, що займаються проблемними питаннями автівок з іноземною реєстрацією, таку ідею просто висміюють.

«Громадські організації не мають права перебирати на себе повноважень держави: ані реєстрації автомобілів, ані розшукової діяльності. Це преференція держави. Я би закликав людей не вірити таким спритникам. Запам’ятайте, що єдиний законний спосіб наразі: це кожні 5-10 днів виїжджати за кордон, інакших способів немає. Тому я дуже надіюся, що найближчим часом на це звернуть увагу правоохоронні органи», — стверджує активіст, власник авто з іноземною реєстрацією Роман Тузяк.

Якщо ж придивитися до техпаспортів, які мають намір видавати самопроголошені діячі, то можна прочитати там «Республіка Україна». Схема дуже схожа на актуальну нині на окупованих територіях.

У випадку, якщо до вас хтось звернувся зі схожою пропозицією, без розмитнення зареєструвати авто, слід негайно телефонувати правоохоронцям. А щодо номерних знаків, то наразі в Україні є лише один акредитований завод, що їх виготовляє. Приватники можуть видавати лише дублікати.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 22:21:35