Новини » Суспільство 3 лютого, 2016, 10:41
Любомир Медвідь: Те, що робив Возницький, вистачило б на кілька постатей
Народний художник України, академік, професор Любомир Медвідь. Фото: Микола Тис/ZIK
Народний художник України, академік, професор Любомир Медвідь. Фото: Микола Тис/ZIK

Якби ми мали сотні таких людей як Борис Возницький, то були б відомі як культурна держава у цілому світі. Те, що робив Возницький, було б достатньо на кілька постатей.

Про це вчора, 2 лютого, під час прес-конференції в ІА ZIK повідомив лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка, народний художник України, академік, професор Любомир Медвідь.

«Перш ніж збагнути значення Бориса Возницького у нашій культурі, варто було б замислитися над тим, що б було, якби ми не мали Возницького, і що б було, якби таких людей, таких подвижників праці, таких професіоналів, таких мислителів ми мали більше, ніж те обмежене число, яке ми маємо», – наголосив Л. Медвідь.

Він зазначив, що нам треба більше таких людей як Борис Григорович Возницький: «Якби ми мали таких подвижників з десяток, наша культура виглядала б іншою. Якби ми мали сотні таких людей, то б взагалі б були відомі як культурна держава у цілому світі».

Професор підкреслив, що ми маємо серйозну спадщину і актуальність у царині культури і мистецтва.

«Ми замало маємо Возницьких. Ми замало маємо подвижників як культурної спадщини, так і культурної діяльності», – заявив Л. Медвідь.

Він зазначив, те, що робив Возницький, було б достатньо на кілька постатей: «Просто неймовірно, що ця одна людина могла зробити так багато і так суттєво. Це була людина, яка не чекала розпоряджень. Він був не виконавцем, а творцем, ініціатором. Це була цілковито віддана справі людина, яка й інших заворожувала своєю наполегливістю, активністю, працездатністю, любов’ю до національної культури та спадщини, а отже і до національного майбутнього».

Любомир Медвідь підкреслив, що Б. Возницький не діяв наосліп, не діяв, як звичайний директор, що повинен оберігати, виставляти, а діяв як державник: «Не займаючись безпосередньо політикою, він був великим політиком. Возницький долучав і наших найперших осіб держави до цієї політики у царині культури. На вигляд він був скромною, майже сором’язливою людиною, тихою, неагресивною ніде і ні в чому, але у нього була чітка орієнтація. Він знав, чого прагне, чого може добитися. Ця людина вміла мислити масштабно і стратегічно».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 06:13 :31