Новини » Київ 2 лютого, 2016, 17:12
Тепло із київських квартир крадуть теплопостачальники, які граються так званою шайбою

Жителі столиці обурені: під час лютих морозів температура у їхніх квартирах не піднімається вище чотирнадцяти градусів. Київська влада звинувачує у всьому самих людей, мовляв, ті встановлюють у помешканнях додаткові батареї і таким чином крадуть тепло у сусідів. Тим часом незалежні експерти підозрюють: на холодних батареях нагріли руки нечесні теплопостачальники та чиновники.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Таємниці Ратуші» (щопонеділка о 22:40 на телеканалі ZIK).

Киянин володимир Гриньків обурюється: мало того, що опалювальний сезон у столиці затримали більш ніж на тиждень, то на початку січня усіх чекав новий неприємний сюрприз – у квартирах стовпчик термометра не піднімався вище чотирнадцяти градусів.

«Коли моя дружина одягала дитину, донька сказала цікаву фразу, що на вулицю ми не підемо, бо вдома і так холодно, тож немає сенсу йти гуляти у двір», – розповідає Володимир.

І така ситуація не в одній квартирі –  жителі понад 400 помешкань у 820 будинках столиці скаржаться до мерії, жеків та постачальників тепла на холодні батареї.

«Прикладаєш руку до батареї, а вона ледь-ледь тепла. Доводилось навіть спати одягнутими – теплі штани светрик – і якось пережили ці морози», – каже киянка Наталя.

«Я не боюсь морозу, тому що служу вже більше року – стою на блокпостах і при «мінус двадцять». Тож навчився зігріватися – вмію бігати й стрибати. А от мамі, у її шістдесят сім, бігати і стрибати незручно. І дружині з маленькою дитиною – також. Грітися потрібно нормальною, теплою батареєю», – додає киянин Андрій Гарбуз.

Тим часом у столичних ЗМІ щоденно запевняли, що проблему буде вирішено. А киянам, що замерзали, навіть пообіцяли, що «комуналку» за холодні батареї платити не будуть.

«Це повинно бути враховано при сплаті за місяць. Однозначно, там потрібно буде здійснювати перерахунок», – заявив мер Києва Віталій Кличко.

А тим часом спільні комісії від мерії та постачальників тепла з’ясували причини капітуляції столиці перед холодами. 

«Серед причин є комунікації, в тому числі і внутрішні комунікації будинків та недостатнє утеплення квартир», – зазначив Кличко.

Незалежні експерти не виключають, що в деяких помешканнях над холодними батареями нагріли руки постачальники тепла та чиновники. І тут мова про мільйони гривень.

«У кожного будинку є таке поняття, як «шайба». Це діаметр, який регулюється і визначає, скільки потрібно подати носія. Фактично, можна будь-де, певними махінаціями показати, що подається і девʼяносто градусів, але на виході стоїть така шайба, і отримуємо лише літру цього теплоносія», – пояснює експерт ЖКГ Олег Голубенко.

Та постачальники і комунальники запевняють, що з шайбою не гралися. Мовляв, це споживачі не дотримувались чесної гри.

«Якщо змінюється навантаження на будинок внаслідок несанкціонованої реконструкції помешкань, то пристрій уже не повністю відповідає тому, що дає, а споживання зростає. Тож маємо випадки, коли в одних – щастя, а в інших – проблема», – каже директор «Київські теплові мережі» Євген Глущак.

Тож, як би там не було, винні жеки, теплопостачальники та прості кияни, які встановляють додаткові батареї і крадуть тепло у сусідів.

«На балконах знімають стіни, влаштовують такі собі літні сади», – наголошує директор «Київські теплові мережі» Євген Глущак.

А раніше цього всього просто не помічали, адже ціни за газ були достатньо низькими і мешканці з проблемами не зверталися.

«Люди кажуть, що раніше і не піднімали це питання, адже ціна за опалення була не такою значною і їх, в принципі, все влаштовувало. А зараз йде хвиля звернень тих, хто про це мовчав.  Ми бачимо, що їх досить багато і потрібно провести серйозну роботу до наступного опалювального сезону», – наголосив Петро Пантєлєєв.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 02:07 :35