вівторок, 2 лютого, 2016, 10:14 Економіка
Демчишин: Мінфін дасть ще 180 млн грн на погашення зарплатних боргів шахтарям
Шахтарі. Фото: radiosvoboda.org
Шахтарі. Фото: radiosvoboda.org

Міністерство фінансів у січні виділило Міністерству енергетики та вугільної промисловості 50 млн гривень і в лютому має намір виділити ще 180 млн гривень на виплату заборгованості із заробітної плати шахтарям.

Про це журналістам повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин, передає прес-служба Львівської ОДА.

«За січень ми отримали 50 мільйонів, за лютий нам пропонують 180. Мені цього достатньо, щоб заплатити борги по зарплаті», – сказав Демчишин.

За словами Демчишина, найбільш активно вимагають прискорити виплати боргу шахтарі Львівської та Волинської областей.

Міністр зазначив, що зміни до закону про державний бюджет на 2016 рік передбачають 500 мільйонів гривень на виплату заборгованості по зарплаті шахтарям за 2015 рік.

Проте Мінфін на початку року не може одноразово виділити таку суму, і на початку бюджетного періоду він керується тимчасовим розкладом, виділяючи щомісяця по 1/12 передбачених на рік коштів.

Міністр зазначив, що заборгованість із зарплати шахтарям за листопад виплачена, а заборгованість за грудень, яку потрібно було б виплатити до 20 січня, формально становить кілька тижнів.

Він висловив сподівання, що необхідні на погашення заборгованості кошти будуть перераховані Мінфіном упродовж першого тижня лютого.

Як відомо, Кабінет Міністрів затвердив порядок використання 500 млн гривень, передбачених у державному бюджеті на 2016 рік, для погашення заборгованості із заробітної плати перед шахтарями державних вугледобувних підприємств, яка сформувалася до 1 січня 2016 року.

Нагадаємо, 2 січня гірники шахти «Степова» ДП «Львіввугілля» (с. Глухів Львівської області) почали стихійний страйк через заборгованість із зарплат.

12 січня, близько 300 шахтарів на автобусах вирушили перекривати трасу на знак протесту через зарплатні борги. Пікет тривав цілий день.

Станом на 8:00 четверга, 14 січня, всі шахти ДП «Львіввугілля» працювали у звичайному режимі, за винятком шахта «Степова», де на роботу в той день вийшло 80% гірників. Тоді ж шахтарі перекрили трасу Львів – Рава-Руська у с. Сопошин.

В. о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Андрій Дяченко пообіцяв, що гірникам перерахують гроші до 20 січня.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 01:35:23