понеділок, 1 лютого, 2016, 12:33 блоги Політика
Чому Путін вбиває українців, або Новий російський міф
Богдан Кушнір
письменник, журналіст

Я тривалий час намагаюся зрозуміти росіян, які живуть в Галичині. Часто обурювався, як же так, вашу нову батьківщину на кожному кроці Кремль обливає брудом, створює з неї образ ворога, вішає несусвітні ярлики, а ви мовчите. Могла б інтелігенція звернутися до своїх російських братів і пояснити, що ті стали жертвами зухвалої пропагандистської машини, що ситуація в Галичині зовсім інша, ніж малюють чужинські ЗМІ, що команда Путіна діє за старими гебіськими правилами: для отримання запланованого результату можна брехати і робити що завгодно.

Але зараз вже не дивуюся. Розумію, що вони просто не вірять у здатність Росії до перемін. Ми ще не забули, як радянська влада весь час створювала з галичан ворога, бо народ тут був іншим; він десятиліття прожив у демократичній Австро-Угорській імперії й ніколи не міг сприймати нецивілізовану владу.

Зараз інформаційна машина Кремля намагається переконати своїх земляків у дальшому і ближньому зарубіжжі, що Росію змусили вдатися до агресії.

– Чому Путін захопив Крим і відправив каральну експедицію на Донбас?

– Він так захищається, бо незабаром США наближаться до Воронежа. – Можна почути від росіян, які живуть в Україні.

Кремль створив новий міф, що Путін знищує українців та їхню державу, бо так захищається від американців. Про це нині говорять навіть ті росіяни, які викладають в університетах. Лише львівський владика написав листа Путіну і популярно пояснив, чому він не прав.

Ця стара платівка Кремля добре знайома. Це надійна і випробувана зброя, бо нічого не треба своєму народові пояснювати, лише показати пальцем на сусіда і закричати: «Це – ворог».

Так було в Угорщині, Чехословаччині, коли Москва потопила в крові протести народу під виглядом боротьби з імперіалізмом. Так було в Афганістані, коли говорили, що ввели війська, бо інакше там стояли б американські ракети. Нині Кремль воює зі США на території України як в єврейському анекдоті: американці на війну не з’явилися, тому росіяни вбивають українців.

Демократичні країни знаходять друзів з допомогою економічних важелів впливу, а Росія традиційно топить в крові й перемелює в жорнах історії сусідні народи, бо не може створити конкурентоздатну країну, бо послуговується лише правом сильного, бо інакше не може втримати ситуацію під контролем.

Але до чого це приведе? Нині ми всі стали свідками, як зазнав краху головний міф Кремля, що Україна не проживе без російського газу. Ми стали очевидцями як останніми десятиліттями більшість ближніх і дальніх сусідів відвернулися від Росії. Нині серед друзів Кремля залишилися Нікарагуа, Абхазія, «ДНР», «ЛНР» і оплачувані підспівувачі.

Навіть старі й випробувані міфи відмирають. Але Кремль не здається, створює все нові.

Нині Путін готується до надзвичайних подій в Криму, бо український півострів може стати ще одним неблагонадійним регіоном для Росії.

Росіянам, які недоїдають, не сплять і думають про велич імперії, важко зрозуміти кримчан, які насамперед дбають про власні інтереси: про добробут і заробітки, про свої сім’ї і благополуччя родини, про багатолюдний сезон на узбережжі.

Кримчани за роки незалежності України стали іншими, бо відчули дух свободи. Ось чому про кримчан з перших місяців анексії почали створювати міф «неблагонадійного народу», як свого часу про галичан.

Крим для Росії стане тим, ким для СРСР була Галичина, з якої почався розпад імперії. Це Кремль відчуває і готується...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 11:37 :33