Новини » Львів

У ДАБІ немає документів на будівництво комплексу «Стокгольм» в Брюховичах

У будинки, які компанія «Інтерміськбуд» звела у Брюховичах, навряд чи зможуть заселитись навіть ті, що вже заплатили за помешкання гроші.

Про це йдеться у сюжеті програми перших західноукраїнських новин «Огляд дня» телеканалу ZIK (щобудня о 21:00).

Житлові будинки, які звели у Брюховичах замість відпочинково-оздоровчого комплексу, не можуть здати в експлуатацію. Державна архітектурно-будівельна інспекція відмовила забудовнику у дозволі навіть на початок будівельних робіт.

«У зв’язку з поганим оформленням документів на будинки, їх подали на доопрацювання. В інспекції були питання по затвердженню проектної документації і по основних техніко-економічних показниках. Наразі у нас жодних дозвільних документів за цією адресою немає», - стверджує керівник ДАБІ у Львівській області Роман Желих.

Попри відсутність дозволу та заборону будувати, на вулиці Лікарській уже виросли десять спарених котеджів. Однак компанія, що здійснює авторський нагляд, поки що не може підтвердити, чи незаконні будівлі звели бодай відповідно до вимог.

«Ми видавали висновок не для котеджного містечка, а для відпочинково-оздоровчого комплексу. Авторський нагляд я наразі не можу здійснювати у зв’язку з тим, що на першу чергу цієї забудови немає декларації на початок будівельних робіт», – розповідає головний архітектор проекту Назар Головецький.

Поки об’єкт не затвердить головний архітектор проекту, його не зможуть ввести в експлуатацію.

«Завжди передбачено складання акту готовності об’єкту до експлуатації. Зазначений акт підписує комісія, до складу якої обов’язково входить архітектор проекту. Без його підпису акт не може бути чинним, а об’єкт – прийнятим в експлуатацію. Це буде вважатися незавершеним будівництвом», – каже керівник Європейської правничої компанії Павло Богуцький.

Ті люди, що довірились «Набережному кварталу», який у Брюховичах будує під брендом «Стокгольм», навряд чи зможуть оселитись в омріяному житлі. Їм експерти радять негайно звертатись по допомогу до юристів і через суд вимагати повернення своїх грошей. Підтвердженням того, що у забудовника справи кепські, є той факт, що відділ продажу незаконних котеджів безслідно зник. 

Loading...