Новини » Політика 29 січня, 2016, 16:06
Зняття санкцій з Азарова і Ко є останнім дзвіночком для нашої правоохоронної системи, – дипломат
Микола Азаров і Віктор Янукович. Фото: radiosvoboda.org
Микола Азаров і Віктор Янукович. Фото: radiosvoboda.org

За два роки після втечі колишніх чиновників режиму Януковича українськими силовиками не було проведено належного розслідування скоєних ними злочинів. За такої інституційної анемії, насамперед Генеральної прокуратури, щодо встановлення справедливості не дивно, що суди в Брюсселі, Стокгольмі та Страсбурзі не можуть дбати про українців більше, ніж українські правоохоронці.

Таку думку в ефірі перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK) висловив екс-речник МЗС України та голова правління Міжнародного центру перспективних досліджень Василь Філіпчук.

Коментуючи рішення суду ЄС, котрий зняв санкції з колишнього прем’єр-міністра Миколи Азарова і членів його уряду, він зауважив, що в європейського суду було дуже мало аргументів, аби захистити те, що для нас є очевидним, те, що ці колишні чиновники є злочинцями.

«Для європейців найголовніше – верховенство права. Якщо вина високопосадовців часів Януковича не доведена, то європейський суд визнає їх невинними. Те, що після Майдану тих людей було внесено до санкційних списків, це радше був жест доброї волі, аніж визнання факту злочину, який ще потрібно доводити юридичним шляхом. Але переконливих аргументів українська сторона не надала. Відповідно за відсутністю доказів були ухвалені рішення про скасування санкцій», – повідомив Василь Філіпчук.

Дипломат наголосив: у випадку звернень інших одіозних екс-чиновників до європейських судів, так само є велика ймовірність зняття обмежень і з них. За нинішньої інституційної неспроможності Генеральної прокуратури України найближчим часом ніхто не буде покараний, додав він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 19:49 :24