п'ятниця, 29 січня, 2016, 10:27 Львів
На Львівщині суд оштрафував військовослужбовця за «самоволку»

Яворівський районний суд Львівської області розглянув кримінальне провадження про обвинувачення військовослужбовця за контрактом О. (постійне місце дислокації військової частини в місті Яворів), уродженця Волинської області в скоєнні ним кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.407 КК України (самовільне залишення військової частини або місця служби).

Про це повідомив сьогодні, 29 січня, власкор IA ZIK з посиланням на вирок Яворівського районного суду.

Суд встановив, що цей військовослужбовець, знаючи про особливий період несення та порядок проходження військової служби, не маючи наміру назавжди ухилитися від військової служби, без дозволу командира, самовільно залишив територію військової частини.  При цьому вояка,  усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його наслідки, без поважних причин, незаконно перебував за місцем свого проживання, де  проводив  час  на  свій  власний  розсуд.

Та згодом він добровільно повернувся в розташування військової частини, де про своє прибуття повідомив командування і приступив до виконання своїх службових обов'язків  та  несення військової служби.

У  судовому   засіданні   обвинувачений повністю визнав свою вину та підтвердив факт вчинення ним самовільного залишення військової частини та місця служби, тривалістю понад десять діб, пояснивши  що він допомагав батькам по господарству.

Наміру ухилитися від військової служби військовослужбовець не мав. Неодноразово перебував в зоні проведення Антитерористичної операції, де його було поранено. Щиро розкаявся у вчиненому, завіривши, що подібного більше  не  повториться, просив суд  суворо не  карати, надати йому можливість надалі проходити військову службу.

Яворівський районний суд Львівської області ухвалив: визнати   військовослужбовця О. винним в скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.407  КК України, та призначити покарання  у виді штрафу – в розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 09:20:24