четвер, 28 січня, 2016, 15:38 Регіони
Через епідемію грипу в Тернополі дезінфікують громадський транспорт

У Тернополі з поширенням грипу та ГРВІ борються навіть у громадському транспорті. Відтепер у місті щодня дезінфікують тролейбуси і маршрутки.

Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

Увечері, коли водії громадського транспорту уже ідуть відпочивати, працівники Держсанепідслужби беруться до роботи. Щоб пасажири не підхопили небезпечний вірус, маршрутки і тролейбуси обробляють спеціальним розчином, який вбиває бактерії. Два тижні таких процедур в одному транспортному засобі коштують 100 гривень.

«Ми проводимо дезінфекцію шляхом зрошення, маємо для цього спеціальні оприскувачі. Всередині маршрутки ми обробляємо підлогу, поручні, за які найчастіше люди тримаються, і двері. Деколи водій нас може попросити і сидіння оросити», – розповідає помічник лікаря-епідеміолога ГУ Держсанепідслужби Тернопільщини Світлана Якимишин.

За 10 хвилин дезрозчин вбиває вірус не тільки грипу, а й багатьох інших хвороб, навіть туберкульозу. Аби очистити усі автобуси і тролейбуси, потрібно близько 5 годин. Роботу працівники санепідслужби закінчують о третій годині ночі.

«Всі транспортні засоби, які випускаються на маршрутну мережу, практично, обробляються в повному обсязі. Це майже 170 одиниць автобусів і 56 тролейбусів», – каже начальник Тернопільського управління транспорту Ігор Мединський.

Дезінфікуватимуть транспорт до 4 лютого. А якщо грип прогресуватиме і далі, угоду з перевізниками про очищення їхніх машин продовжать.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-26 03:30:58