понеділок, 25 січня, 2016, 14:00 Регіони
На Волині долю перейменування одного з найбільших міст вирішуватиме громада

Питання перейменування одного з найбільших міст області – Володимира-Волинського – має вирішувати місцева громада.

Про це йдеться у відповіді Українського інституту національної пам’яті, – інформує власкор IA ZIK.

У прес-службі Волиньради повідомили, що Український інститут національної пам’яті розглянув рішення представницького органу, в якому порушувалося питання про повернення Володимиру-Волинському історичної назви – Володимир.

«Надзвичайно важливим є зараз також повернення до питомо українських назв населених пунктів та інших топонімів, зокрема, в контексті законів про декомунізацію. З історичної точки зору місто Володимир отримало приставку «Волинський» у 1795 році, як привязку до певної географічної місцевості, після того як територія тодішньої Волині увійшла до складу Російської імперії, і Володимир став повітовим центром Волинської губернії», – йдеться у відповіді.

В Українському інституті національної пам’яті нагадали: «Разом з тим, відповідно до чинного законодавства, питання перейменування належить до компетенції місцевих органів влади. Тому пропонуємо Володимир-Волинській міській та районній радам як репрезентантам місцевої громади провести обговорення та встановити позицію громади з цього питання».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 16:24:40