Новини » Львів 25 січня, 2016, 10:52
Бібліотекарку з Львівщини у Швеції навчали озвучуванню книг для незрячих

Учасниця міжнародного шведсько-українського проекту «Сучасні інформаційні системи для українських користувачів з вадами зору» бібліотекар бібліотеки-філії смт Підбуж Дрогобицького району Надія Яким в складі групи з найкращих волонтерів України відвідала Швецію, де навчалась створення аудіобібліотеки навчальної та художньої літератури у форматі «дейзі» для українських користувачів з вадами зору.

Про це повідомив власкор IA ZIK.

За словами Н. Яким, упродовж перебування у Швеції волонтери озвучили підручники для 4 класу, частину посібників для студентів ЛНУ ім. І. Франка, а також літературу для кількох незрячих дітей з Франківської та Черкаської областей.

«Озвучували ми книги в академії Svefi у професійних студіях звукозапису, тому начитуваний текст звучав без зайвих шумів. Завдяки цьому незрячі мають можливість слухати якісне і чітке відтворення текстів. Шведські колеги подарували і для нашого ресурсного центру професійний екран, який вловлює зайві звуки, що робить запис чистим», – розповіла Н.Яким.

Нагадаємо, Львівський обласний осередок Всеукраїнської громадської організації «Українська спілка інвалідів – УСІ» разом із шведською академією Svefi заснували міжнародний шведсько-український проект «Сучасні інформаційні системи для українських користувачів з вадами зору», мета якого – створити в Україні аудіобібліотеку навчальної та художньої літератури у форматі «дейзі».

У січні 2015 р. в приміщенні Дрогобицької центральної районної бібліотеки відбувся навчальний семінар «Сучасні інформаційні системи для українських користувачів з вадами зору» з метою залучення працівників бібліотек Дрогобиччини до начитування літератури для її наступної конвертації у формат «дейзі», ознайомлення бібліотекарів зі світовим стандартом аудіокниг». Вже наступного місяця до начитування книг долучилися бібліотекарі Дрогобицької районної бібліотеки та бібліотек-філій.

Упродовж двох місяців вони озвучили близько 20 публікацій. Двоє бібліотекарів, Жанна Луців та Надія Яким увійшли в десятку найкращих волонтерів України. Своєрідною нагородою за це стала подорож до Швеції, у якій узяли участь четверо волонтерів з десяти, і серед них бібліотекар бібліотеки-філії смт Підбуж Надія Яким.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-20 22:14 :46