неділя, 24 січня, 2016, 10:24 Події
У Домініканах сформовано штаб у зв’язку з виявленням вірусу Зіка

На території Домініканської Республіки створено штаб з надзвичайних ситуацій у зв’язку з виявленням в країні вірусу Зіка.

Про це в суботу повідомила газета «Лістін Діаріо», – повідомляє ТАРС.

За даними міністерства охорони здоров’я карибської держави, 10 з 27 взятих проб у пацієнтів з підозрою на інфекцію і відправлених у Центр з контролю і профілактики захворювань США дали позитивний результат. Хворі, яким діагностована лихоманка, проживають в Національному окрузі, в північній частині Санто-Домінго, в провінції Бараона на південному заході країни і в місті Хімані на кордоні з Гаїті.

У восьми випадках заразилися громадяни віком від 15 до 57 років, ще у двох – діти молодше п’яти. Ніхто з хворих не госпіталізований, лікування проводиться амбулаторно.

Разом з тим міністерство охорони здоров’я закликало всі пологові будинки, гінекологів, акушерів та лікарів-перинатології встановити особливе спостереження за вагітними жінками. Самих вагітних на період епідемії влада закликала вжити заходів обережності, щоб уникнути зараження вірусом.

Справа в тому, що у майбутньої матері вірус може спровокувати мікроцефалію плода. Це призводить до формування у новонароджених зменшених розмірів голови і мозку. При цьому жінкам репродуктивного віку рекомендовано відкласти плановане зачаття дитини на більш пізню дату. Для цього у всіх медичних центрах країни безкоштовно роздаються протизаплідні засоби.

В інфікованих людей вірус Зіка викликає високу температуру, кон’юнктивіт, головні болі і болі в суглобах, запальні процеси, в окремих випадках може стати причиною нудоти і блювання, розлади і болів у шлунку. Інфекція передається комаром Aedes aegypti, який також є рознощиком денге, Чікунгунью і жовтої лихоманки. Головним методом боротьби з ним є знищення розсадників комах.

Нагадаємо, 21 січня Міністерство охорони здоров’я Бразилії оприлюднило дані, згідно з якими дедалі більше дітей у країні народилися із фізичними вадами після зараження їхніх матерів вірусом Зіка.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 21:30:30