неділя, 24 січня, 2016, 10:12 Події
Чубаров пропонує розширити Мінський процес включенням питання про повернення Криму

На думку голови Меджлісу, Заходу потрібно відмовитися від формули, що стосовно Донбасу й Криму є окремі санкції. Чубаров нагадав, що у Мінських переговорах йдеться про територіальну цілісність.

Лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив DT.UA, що розширення Мінського процесу включенням теми повернення Криму є доцільнішим, ніж створення нового формату переговорів, оскільки дозволяє в єдиному контексті системно розглядати всі питання, пов’язані з відновленням територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.

Але цей варіант, на його думку, важче реалізувати, бо «західні партнери хочуть швидких «результатів по Донбасу».

При цьому Чубаров пропонує брати приклад з Росії – щодо тлумачення Мінських домовленостей, метою яких було й відновлення територіальної цілісності України, а від західних партнерів вимагати практичних кроків на підтвердження їхніх запевнень, що вони ніколи не змиряться з окупацією Криму. Передусім це відмова від формули, що стосовно Донбасу й Криму є окремі санкції.

«Буквально тиждень тому деякі наші партнери казали: «Ми не можемо відходити від наших обіцянок». Я сказав, що це ні в якому разі не є відходом від обіцянок. Ми беремо Мінські домовленості, а там ідеться про територіальну цілісність України. Тут питання інтерпретації. Ми наситилися за два роки інтерпретаціями пана Путіна! Годі вже всіх обманювати. Ми вважаємо, що в питанні відновлення територіальної цілісності України, закріпленої Мінськими домовленостями, є й деокупація Криму», – каже Чубаров. «Ідею про створення міжнародного майданчика для переговорів про повернення Криму Меджліс кримськотатарського народу обговорює з літа 2015 р. на всіх зустрічах із провідними світовими політиками й керівництвом України», – сказав у коментарі Чубаров.

«Неминучість обговорення питання деокупації Криму очевидна для всіх, зокрема й для Владіміра Путіна. Категорично відкидаючи будь-які спроби навіть згадувати про Крим у контексті російсько-українського конфлікту, Путін, проте, готується до жорсткої сутички в надії залишити за Росією Крим в обмін на поступки в усіх інших вимогах України й міжнародного співтовариства. Ініціативу президента України щодо створення міжнародного формату для переговорів з повернення Криму Росія вже сприйняла в багнети. Більше того, я не виключаю гучних демаршів і ультиматумів з боку Росії з погрозами перервати діалог із врегулювання ситуації на Сході України. Водночас запропоновані Україною кроки – переговори замість війни – не може не прийняти міжнародне співтовариство», – вважає лідер меджлісу. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 09:24:05