Новини » Економіка 22 січня, 2016, 3:53
ЦБ Росії розповів банкірам про стабільну ситуацію у фінансовому секторі

В ході екстреної наради в четвер представники ЦБ і банкіри обговорили ситуацію в банківському секторі. На зустрічі говорили, що ситуація стабільна і контрольована, розповіли за підсумками зустрічі її учасники.

Про це повідомляє РБК-Росія.

«В цілому на зустрічі говорили, що ситуація стабільна з точки зору ліквідності і капіталу та контрольована. Банки цілком комфортно себе почувають, але, щоб активно брати участь у кредитуванні, їм потрібний відповідний підхід при оцінці валютних активів для розрахунку нормативів», – заявив президент Асоціації регіональних банків»Росія» Анатолій Аксаков за підсумками зустрічі в ЦБ (цитата за «Інтерфаксом»).

Нарада в ЦБ, яку один із запрошених топ-менеджерів у бесіді з РІА «Новинами» назвав «екстреною», була проведена після того, як асоціація звернулася в Банк Росії за допомогою. У листі, опублікованому на сайті організації, банкіри попереджали, що падіння рубля зробило настільки сильний вплив, що без втручання ЦБ вже до кінця січня ряд банків не зможе виконувати встановлені для них нормативи. На думку Асоціації регіональних банків, сектор потребував прийняття екстрених заходів». Серед можливих способів підтримки банків глава «Росії» назвав продовження терміну використання для розрахунку нормативів фіксованого, пільгового валютного курсу, а також збереження можливості реструктуризації позик без зниження оцінки їх якості.

На зустрічі банкірів із ЦБ у четвер регулятор дав зрозуміти, що поки не збирається вводити пільговий курс валюти для банків, але взяв до уваги пропозиції банкірів, розповів РБК Аксаков. «З приводу введення пільгового курсу для розрахунку нормативів ЦБ запропонував надати детальні розрахунки, які обґрунтували б це рішення. Посил банків такий: введення пільгового курсу необхідно для того, щоб банки активно кредитували економіку», – говорить Аксаков.

«Пільгові курси, в принципі, ЦБ вводити не збирається, але сказав, що тримає руку на пульсі. Діалог був конструктивний», – розповів РБК глава одного з банків, який брав участь у цій зустрічі.

На зустрічі в четвер були присутні перший заступник голови ЦБ Олексій Симановський, заступник голови ЦБ Василь Поздишев і заступник голови Михайло Сухов, Аксаков, а також представники ряду фінансових інститутів.

Після девальвації рубля в кінці 2014 року ЦБ вводив пільговий курс для розрахунку нормативів, а також ряд інших послаблень. На думку регулятора, це повинно було допомогти банкам адаптуватися до нових умов. Однак з 1 січня 2016 року ЦБ перевів фінансові інститути на стандартне регулювання, в тому числі зробив ринкових курс для розрахунку обов’язкових нормативів.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-21 00:08 :03