четвер, 21 січня, 2016, 17:09 Події
У зоні АТО немає епідемії грипу. Є запущені форми пневмонії і бронхіту, – волонтер
Українські військові на Донбасі. Фото: sputniknews.com
Українські військові на Донбасі. Фото: sputniknews.com

У зоні АТО немає епідемії грипу, однак дехто з бійців страждає від запущених форм пневмонії та бронхіту.

Про це сьогодні, 21 січня, у коментарі ІА ZIK повідомила волонтерка з Києва, координатор проектів громадської організації «Ініціатива Е+» Валентина Варава.

Начальник терапевтичної клініки Військово-медичного клінічного центру Західного регіону полковник медичної служби Зеновій Деркач три місяці виконував обов’язки провідного терапевта 66-ого військового мобільного госпіталю, який перебував у секторі «Б» АТО. Перед Новим роком він повернувся додому. Лікар розповів, що поки був на Донбасі, там не спостерігалося масових спалахів гострих респіраторних захворювань. А все тому, що профілактика почалася ще у жовтні.

«Від жовтня в раціон військових вводили цибулю. Це природній індуктор ендогенного інтерферону. Вона покращує стан імунітету, тому на обід завжди давали цибулю, – розповів Зеновій Деркач. – У листопаді були проведені профілактичні щеплення. Прибули фахівці з Дніпропетровського військового госпіталю і на базі нашого 66-ого польового госпіталю військові з тих частин, які входили у зону нашої відповідальності, отримали профілактичні щеплення проти грипу».

Лікар також розповів, що до них до січня зверталося мало хворих військових.

«Багато є мотивованих військових, які навіть приховують, що хворі, лікуються різними чаями та ліками, що під руками. Вони звертаються у крайньому випадку до лікаря. Коли у військового лихоманка кілька днів, то медики з частини привозять його у військовий польовий госпіталь, де у нас є можливість зробити флюорографію, пройти огляд у терапевта, інфекціоніста, з’ясувати, чи немає ускладнень», – розповів Зеновій Деркач.

Він додав, якщо є можливість залишити хворого у лазареті медичного пункту військової частини, з якої він прибув, то для нього розписують лікування. Якщо такої можливості нема, то людина проходить курс лікування у мобільному госпіталі.

«Для цього облаштована спеціальна палата. Як нормалізується температура, бійця виписують і направляють у підрозділ для подальшого проходження служби», – зазначив лікар.

Волонтерка Валентина Варава, яка востаннє була на Донбасі тиждень тому, також підтвердила, що у зоні АТО немає епідемії грипу.

«Великого грипу у зоні АТО, який би косив людей, немає, але є дуже запущені пневмонії і бронхіти», – заявила вона.

Валентина Варава пояснила, що така ситуація складається через погоду: «Там зараз плюсова температура. Тому у бійців постійно мокрі ноги. Крім того, там дуже сильні вітри. Хлопці перемерзають, не мають можливості нормально відігрітися. Крім того, багато людей лікується у бліндажах, медротах. Часом, коли вже важкі випадки, люди потрапляють у лікарні».

За її словами, бійці постійно просять у волонтерів ліки, бо їх не вистачає.

«На це є кілька причин. По-перше, у системі Міністерства оборони ліки видаються лише вітчизняного виробництва. По-друге, вони (міністерство, – ред.) не встигають відповідати на запити. У них є певний план, що ґрунтується на умовах минулого року, який вони поступово поквартально закривають. Буває таке, що заявки лежать по кілька тижнів або місяць-півтора. Тут справді надія на лише на волонтерів», – зазначила Валентина Варава.

Також вона розповіла, що у зоні АТО бракує і медиків.

«Є підрозділи, у яких немає медика або у яких медик – це людина, яка в далекій юності закінчила медичне училище, а після цього зайнялась бізнесом, – зазначила Валентина Варава. – Тому катастрофічно не вистачає медиків. Я не кажу про лікарів, навіть фельдшерів, санітарів».

Водночас вона зауважила, що не всюди така ситуація: «Де працюють добрі і відповідальні люди, там порядок. Усе залежить від тих, хто відповідає за свою ділянку роботи».

Надія Сапіга,
IA ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 22:28:27