Новини » Львів 21 січня, 2016, 18:57
У Львові схвалили Стратегію розвитку області на наступні п’ять років

Проект Стратегії розвитку Львівської області на період до 2020 року схвалили на засіданні Колегії облдержадміністрації у четвер, 21 січня. Серед стратегічних цілей, досягнення яких ставитиме Львівщина на наступні 5 років, – конкурентоспроможна економіка, якість життя, відкриті кордони, розвинуте село та туристична привабливість.

Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.

Ці п’ять основних напрямків розвитку та завдання з їх реалізації напрацювали за результатами численних обговорень та семінарів з громадськістю та експертами, починаючи з 2013 року. До розробки документу долучились обласна влада, представники районів та міст, Громадська рада при ОДА, ряд вищих навчальних закладів Львівщини та Інститут регіональних досліджень НАН України.

За словами заступника директора з наукової роботи ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. Долішнього НАН України» Ірини Сторонянської, яка очолювала розробку проекту Стратегії, основний наголос у розвитку області до 2020 року ставитимуть на залученні інвестицій, створенні сприятливих умов для бізнесу, розвитку високотехнологічної промисловості, наукової бази та впровадженні інноваційних продуктів.

Окремим блоком серед стратегічних цілей йтимуть громадська безпека, вдосконалення системи соціального забезпечення, доступність адміністративних послуг, підвищення якості освітніх послуг, формування здорового способу життя, розвиток культури і народних традицій. Не менш важливими також будуть питання децентралізації та чистого довкілля.

«Значну увагу у стратегії надано й питанням міжнародної та транскордонної співпраці, зокрема використання міжнародної технічної допомоги та розвитку мережі прикордонних логістичних та торгівельних центрів, а також розбудові прикордонної інфраструктури, – зазначила Ірина Сторонянська. «Особливу увагу у стратегії ми також зосередили на розвитку села. Зокрема, йдеться про підвищення рівня знань та професійних навичок сільського населення, розвиток кооперації, нарощування експортного потенціалу. Не забули й про соціальні стандарти: поліпшення стану дорожньої мережі та транспортного сполучення, розбудова комунальної інфраструктури, благоустрій населених пунктів».

Також стратегія окремим блоком передбачає вдосконалення туристичної інфраструктури, створення нових туристичних продуктів, збереження архітектурної спадщини та розвиток мистецтва.

Як наголосив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський, наступним кроком у формуванні Стратегії стане напрацювання детального плану її реалізації з урахуванням усіх визначених завдань та пріоритетів. Відтак вже невдовзі відбудуться зустрічі з експертами та громадськістю для обговорення та формування проектних ідей.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 11:18 :26