Новини » Політика 21 січня, 2016, 13:43
Стратегію розвитку Львівщини до 2020 року передали на затвердження до облради

На колегії Львівської ОДА схвалили проект стратегії розвитку Львівської області на період до 2020 року. Документ набуде чинності після розгляду та прийняття на сесії Львівської облради.

Про це 21 січня повідомив кореспондент IA ZIK.

Проект стратегії представила доктор економічних наук, заступник директора з наукової роботи ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М.Долішнього НАН України» Ірина Сторонянська.

За її словами, проект стратегії передбачає орієнтири та пріоритетні сфери розвитку Львівщини на найближчі роки. Він містить демографічний та економічний прогнози розвитку області.

«Демографічний прогноз – невтішний, очікується подальше зменшення кількості населення, тому є потрібно говорити про ефективне використання робочої сили. Щодо економічного прогнозу є підстави вважати, що область може розвиватися за оптимістичним сценарієм», – повідомила І.Сторонянська.

Науковець повідомила про п’ять стратегічних цілей розвитку Львівщини, які передбачені у проекті стратегії: конкурентоспроможна економіка, забезпечення належної якості життя людей, відкриті кордони, розвинуте село та туристична привабливість регіону.

Пріоритетними у розвитку економіки визначені машинобудування, військово-промисловий комплекс,сфера інноваційних технологій, наука й освіта.

У плані забезпечення належної якості життя планується подбати про соціальну інтеграцію внутрішньо переміщених осіб, медичний та соціальний супровід учасників АТО та їх родин.

Також Львівщина має стати активним провідником євроінтеграційних ідей, розвивати міжнародне співробітництво, прикордонну інфраструктуру та активно використовувати міжнародну технічну допомогу.

Запланована активізація підприємництва на селі. Сільське населення становить 39% жителів області.

Розвиток туризму окреслено фразою «Львівщина – нова перлина у європейському намисті».

Як повідомив перший заступник голови ЛОДА Ростислав Замлинський, однією з цілей стратегії розвитку області є модернізація вугільної галузі.

За словами І.Сторонянської, додатково до стратегії має бути розроблено план її реалізації, який передбачатиме конкретні проекти та програми.

Рішенням колегії схвалено проект стратегії та запропоновано для обговорення та розгляду у Львівській облраді.

Проект стратегії розвитку Львівської області до 2020 року можна переглянути тут.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-29 14:06 :46