Новини » Політика 20 січня, 2016, 15:38
Дещиця: У Польщі біженців з України немає
Андрій Дещиця. Фото: Роман Балук/ZIK
Андрій Дещиця. Фото: Роман Балук/ZIK

У Польщі нема біженців з України, а є українські трудові мігранти, які офіційно перебувають в Республіці Польща, мають хорошу репутацію і працюють на зростання економіки Польщі.

Таким чином посол України в Польщі Андрій Дещиця прокоментував «Укрінформу» слова глави польського уряду Беати Шидло щодо перебування в РП «близько мільйона біженців» з України.

«Насправді в Польщі немає біженців з України. В Польщі перебуває, можливо, до мільйона осіб – українських робітників, які прибули і перебувають тут легально і які займають ті робочі місця і вакансії, що звільнилися в Польщі після того, як мільйони поляків виїхали за кордон у пошуках кращої праці», – наголосив Дещиця, повідомляє «Укрінформ».

Він підкреслив, що українські трудові мігранти не лише не просять соціальної допомоги, як це передбачено статусом біженця, а сплачують в Польщі податки, мають добру репутацію і високу кваліфікацію.

«У тому числі завдяки їм польська економіка продовжує перебувати на високому рівні розвитку», – констатував український дипломат.

Він додав, що крім трудових мігрантів, у Польщі також перебуває значна група українських студентів. Більшість з них, як і робітники, також не отримують жодної соціальної підтримки від польської держави, а самі платять за своє навчання.

Посол України в РП припустив, що називаючи українських трудових мігрантів «біженцями», польська влада використовує це як аргумент у дискусії щодо розподілу біженців між країнами ЄС (Польща зобов’язалася прийняти упродовж двох років понад 7 тисяч біженців з півдня, – ред.).

«Напевно, полякам вигідно розповідати, що в них вже, нібито, є проблеми з біженцями з України. Таким чином, просто використовується факт перебування українських трудових мігрантів в Польщі як противага аргументам в дискусії в рамках ЄС щодо прийому біженців», – зазначив Дещиця.

Нагадаємо, під час дебатів щодо ситуації в Польщі, проведених в Європарламенті в Страсбурзі 19 січня прем’єр-міністр Польщі Беата Шидло заявила, що країна прийняла «близько мільйона біженців з України, – людей, яким ніхто не хотів допомогти».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 09:56 :49