субота, 16 січня, 2016, 11:36 Львів
У Львові невідомий забудовник звів багатоповерхівку впритик до житлового будинку

Львів’янин Ігор Танічкевич більше року не може навіть відчинити вікна у власній квартирі, бо, практично, впритул із помешканням невідомі звели багатоповерхівку. При цьому у забудовника немає навіть жодних дозволів.

Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 нателеканалі ZIK).

Львів’янину Ігореві Танічкевичу уже понад півтора року доводиться жити без світла і свіжого повітря. А все через те, що поряд з його вікнами, на вулиці Снопківській, 18, незаконно збудували десятиповерхівку, на яку невідомий забудовник немає навіть проекту. Відколи триває будівництво, у квартирі пана Ігоря, наче у підвалі.

«Стіна будинку, який незаконно зводять, впритик підходить до вікон. Відкрити їх зараз неможливо, тому ця кімната також перетворена в підвал», – обурюється пан Ігор.

У квартирі сирість, а стіни вкрились великими тріщинами.

«Електрична проводка, яка є в стінах, зруйнована і відновити її вже неможливо, доведеться повністю переробляти. Коли заходиш сюди з вулиці, нормально дихати дуже важко, а на стінах великі тріщини. Недовго, щоб все це рухнуло», – каже Ігор Танічкевич.

У прокуратурі ж підтверджують, що будівництво й справді незаконне. Ніхто зі слідчих не бачив на нього жодних документів, навіть плану забудови.

«Прокуратурою Львівської області здійснюється процесуальне керівництво по кримінальному провадженні за фактом самовільного захоплення та незаконного будівництва об’єкта, пошкодження майна громадянина Танічкевича», – прокоментував прокурор Прокуратури Львівської області Василь Гайворон.

Зараз тривають слідчі дії. Правоохоронці намагаються з'ясувати, хто стоїть за незаконним будівництвом. 

«Декларація видана на одну фірму, підготовчі роботи проводить інша фірма, будівельні роботи – ще одна, а в загальному, документи оформляють на четверту. Знайти кінці важко, бо немає одного цілісного власника, щоб ускладнити перевірки контролюючих органів», – розповів член Асоціації платників податків Роман Скіра.

Про це знають і в податковій, але, виправдовуються, що не можуть нічого зробити. 

«Як правило, всі такі забудовники мають обсяги доходів за минулий рік менше 20 мільйонів. А ми знаємо, що згідно із рішенням уряду, діє мораторій на перевірку суб’єктів господарської діяльності, обсяги яких не перевищують 20 мільйонів гривень», – розводить руками заступник начальника ГУ ДФС у Львівській області Василь Кресяк.

Загалом ж у Львові є більше сотні незаконних забудов. Щодо кожної з них розпочато по кілька кримінальних проваджень, але не оголошено жодної підозри, хоча ці справи тягнуться роками. А тим часом фахівці переконані: зміни, які  нардепи внесли до чинних законів, лише розв'язали руки незаконним забудовникам.  Адже, якщо кілька років тому перевіряти будівництво можна було за постановою слідчого, то зараз для такої інспекції потрібне рішення суду, а його іноді треба чекати роками. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 01:41:44