Новини » Суспільство 15 січня, 2016, 16:36
В Україні досі не працює реєстр волонтерів АТО, – правозахисник

У 2014 році було порушено близько 25 кримінальних проваджень за фактом шахрайського волонтерства, повʼязаного із АТО. На сьогодні ж їх кількість зросла аж до ста. Адже не кожна людина може відрізнити волонтера від шахрая.

Про це під час ефіру перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK) розповіла правозахисник Ірина Бабій.

На жаль, відрізнити волонтера від шахрая – досить складно, однак це можливо. Людині, яка має намір зробити жертовний внесок, експерт радить спершу з’ясувати, які дозвільні документи має волонтер.

«Здебільшого, волонтерством не займаються індивідуально, а через певні фонди, які реєструють як неприбуткові організації. Відповідно, потрібно з’ясувати, від кого працює зазначений волонтер, чи є безпосередній договір або довіреність між ним і фондом на збір коштів. Обовоʼязково слід з’ясувати, для якої військової частини це робиться, та де її місце дислокації. Якщо ж ви робите великий жертовний внесок, то обовʼязково візьміть номер телефону командира, щоб дійсно зʼясувати, чи існує така волонтерська організація, і кому саме будуть спрямовані кошти», – наголошує Ірина Бабій.

Якщо кошти збирають для якоїсь конкретної людини, також потрібно зʼясовувати, чи правдивими є зазначені обставини.

«Думаю, що не буде проблемою дізнатися номер телефону і, відповідно, зʼясувати, чи саме цій людині надходять гроші. Раніше у Яворівському суді навіть був винесений обвинувальний вирок щодо псевдоволонтерів. Один із епізодів власне по коштах, які збирали для конкретної родини. І саме завдяки ініціативним громадянам було встановлено, що це шахрай і гроші ця сімʼя не отримала», – розповіла Бабій.

Згідно із законодавством, максимальне покарання за такі дії – від восьми до дванадцяти років позбавлення волі. Та проблема у тому, що спеціального органу, який би здійснював перевірку волонтерів, немає.

«Ще із 5 грудня 2014 року Державана фіскальна служба повинна була створити реєстр волонтерів АТО. Та він чомусь не працює, отже, дізнатись про те, чи це справжній волонтер – не вдасться. Тож якщо у вас є якісь сумніви щодо волонтерів, ми завжди радимо звертатися у правоохоронні органи», – зазначила Ірина Бабій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 15:26 :40