Новини » Події 15 січня, 2016, 3:20
В ОБСЄ заявляють про напад бойовиків на місію спостерігачів в районі Горлівки

Хуг назвав такі дії неприпустимими, особливо в контексті того, що співробітники СММ відчували загрозу своєму життю через відверто агресивні дії.

Про це заявив заступник голови СММ ОБСЄ Олександр Хуг з Соледара, – повідомляє «Укрінформ».

«За кілька годин до обстрілу із забороненої зброї (в районі Горлівки, – ред.) спостерігачі СММ були в цьому районі. Вони здійснювали загальний моніторинг ситуації, включаючи відведення озброєння. Незабаром після 10:00 спостерігачів СММ під прицілом зброї змусили вийти з автомобілів озброєні члени так званої «ДНР». Їхні руки агресивно завели за спину і змусили розвести ноги, коли вони лежали обличчям на снігу. Після цього їх під прицілом відвели в сусідню будівлю», – сказав він.

«Що ще гірше, так це те, що цей напад не був якимось проявом недисциплінованості деяких індивідів, які діють поза рамками наказів керівництва. Навпаки, це був цілеспрямований, добре скоординований насильницький напад на спостерігачів», – підкреслив він.

За словами Хуга, такі дії прямо порушують мандат СММ, наданий усіма країнами-членами ОБСЄ.

«Наша свобода пересування, передбачена нашим мандатом і мінськими домовленостями, постійно порушується, зокрема з боку так званих «ДНР» і «ЛНР». Тільки в період з 5 по 11 січня нам заважали пересуватися 22 рази, і більшість цих випадків сталося в районах, контрольованих урядом», – зазначив він.

Хуг також навів приклад, як бойовики «ЛНР» заважали ОБСЄ потрапити до Свердловська Луганської області. «Протягом чотирьох тижнів так звана «ЛНР» забороняла доступ до Свердловська спостерігачам ОБСЄ, кажучи, що там проходить так звана «поліцейська операція, різдвяна ялинка в центрі міста замінована», – сказав він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-20 08:56 :05