Новини » Суспільство 15 січня, 2016, 17:51
Кремль може втратити статус об’єкта всесвітньої спадщини, – ЮНЕСКО
Кремль. Фото: ZIK/EPA/SERGEI ILNITSKY
Кремль. Фото: ZIK/EPA/SERGEI ILNITSKY

У разі встановлення пам’ятника князю Володимиру на Боровицької площі у Москві, Кремль може втратити статус об’єкта всесвітньої спадщини.

Цього не виключає постійний представник Росії при ЮНЕСКО Елеонора Митрофанова.

За її словами, переговори з російською владою все ще тривають.

Раніше стало відомо, що ЮНЕСКО не рекомендує ставити пам’ятник на Боровицької площі у Москві. Таку відповідь на своє звернення отримала депутат Московською міськдуми Олена Шувалова.

У відповіді ЮНЕСКО йдеться, що рішення про зведення пам’ятника князю Володимиру на Боровицькій площі було прийнято Московською міськдумою «без будь-яких консультацій з МЗС Росії та без урахування вимоги Конвенції ЮНЕСКО 1972 року «Про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини», повідомила раніше прес-служба міськдуми.

У повідомленні зазначалося, що, на думку Міжнародної ради зі збереження пам’яток і визначних місць ЮНЕСКО, «встановлення пам’ятника може мати негативні наслідки для видатного об’єкта світового значення», тому московській владі рекомендується підібрати для монумента інше місце, пише УНІАН з посиланням на російські ЗМІ.

Нагадаємо, 3 листопада в Москві оголосили про початок будівництва пам’ятника київському князю Володимиру.

З боку Росії протягом довгого часу спостерігається значна кількість спотворень української історії.

На думку істориків, Київська Русь є першою формою української державності. На кінець ІХ століття, в період її становлення і розвитку, на території сучасної Москви були болота. Датою заснування нинішньої столиці Росії за офіційною версією вважається 1147 рік. Сама ж Росія, за версією українських і багатьох західних вчених, не є прямим спадкоємцем Київської Русі.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 12:18 :37