Новини » Львів

Інфільтрати з Грибовицького сміттєзвалища несанкціоновано вивозять у каналізацію Львова

Львівські громадські активісти виявили, що на території Грибовицького полігону твердих побутових відходів спеціальні машини викачують інфільтрати, а потім зливають токсичну рідину у міську каналізацію.

Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

За даними громадських активістів, це обумовлено договором між Львівським водоканалом та ЛКП «Збиранка», працівники якого до кінця 2016-го мають право офіційно вивозити з полігону та зливати інфільтрати у міську каналізацію.

У водоканалі пояснюють: зливають рідину до стічної системи, бо більше нема куди. Мовляв, ще 2012 року для зливу інфільтратів мали збудувати спеціальну станцію, однак у міськраді на це не знайшли коштів.

«На жаль, кошти не були виділені, станція не побудована. У міста є нагальна проблема з прийманням і несанкціонованим зливом рідких нечистот у систему міської каналізації. Рідина потрапляє у яруги, в парки, у дощоприймачі, створюючи цим локальну проблему поширення неприємного запаху», – розповіла речниця КМП «Львівводоканал» Уляна Горбата.

Інфільтрати зі сміттєзвалища у львівську каналізацію зливають ще з 2007-го року, однак міський голова Андрій Садовий про це мовчить. Натомість досі наполягає на іншій, власній версії причин смороду.

«За містом є ряд підприємств м’ясної переробки, які за день збирають нечистоти і вночі приїжджають у Львів, відкривають люк, зливають нечистоти і втікають», – стверджував міський голова Андрій Садовий.

За його словами, впіймати порушників ніяк не вдається. Та, виявляється, ніхто не втікає, отруйні інфільтрати у львівську каналізацію ЛКП «Збиранка» без проблем зливає саме згідно із дозволом Водоканалу.

В екологічній інспекції про це знають, однак нічим не здатні зарадити. Адже тільки міська рада може заборонити такі дії. Тим часом справою незаконного вивезення гудронів зі сміттєзвалища займеться СБУ.

Loading...