Новини » Львів 14 січня, 2016, 12:53
На Львівщині роботу лісгоспів відкривають для громадськості: Дейнека озвучив план заходів
Начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека. Фото: Миколи Тиса/ZIK
Начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека. Фото: Миколи Тиса/ZIK

На Львівщині впроваджуються механізми громадського контролю за веденням лісового господарства.

Про це сьогодні, 14 січня, на прес-конференції повідомив начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека.

Він зазначив, що 1 грудня минулого року підписав відповідне розпорядження, і підкреслив, що Львівська область перша в Україні пішла цим шляхом.

«Тепер усі громадяни і ЗМІ можуть ознайомитися з інформацією про роботу державних підприємств лісового господарства і проконтролювати ці процеси», – заявив Дейнека.

Також він повідомив, що передбачено ряд механізмів громадського контролю за цією сферою, які вже застосовуються або мають бути впроваджені найближчим часом:

 • Із 15 грудня на сайтах лісгоспів і сайті обласного управління лісового та мисливського господарства оприлюднюються плани робіт по кожному лісництві, зокрема, плани вирубок.
 • У районах відбуваються громадські обговорення оприлюднених планів.
 • Громадським активістам пропонують долучатися до проведення відводу і таксації лісосік – інформація про них теж є на сайтах.
 • Також планується оприлюднювати на офіційних сторінках в Інтернеті орієнтовні календарні плани огляду деревостоїв для призначення їх вирубки і долучати до цього громадськість. Це стосується також заходів, які проводить департамент екології і природних ресурсів.
 • З осені на офіційних сайтах вже оприлюднюються всі видані дозволи на проведення рубок у розрізі кожної ділянки.
 • До березня мають бути опубліковані проекти проведення лісовідновлювальних робіт.
 • Також буде оприлюднюватися інформація про встановлення лімітів на заготівлю недеревних продуктів лісу (ягід, грибів) та про освоєння цих лімітів.
 • Щоквартально громадськості надаватиметься перелік протоколів про незаконну вирубку лісу, а також рішення, які були прийняті по цих протоколах, або інформація про те, в яких органах розглядається кожна конкретна справа. Те саме стосуватиметься розгляду справ про браконьєрство.
 • Із 1 січня введено електронний обіг деревини.
 • На виконання рішення Колегії Львівської ОДА весь лісовозний транспорт і патрульні автомобілі рейдових бригад обладнані GPS, тому їх пересування можна відстежувати.
 • Від початку року лісогосподарські підприємства перейшли на електронні закупівлі.

Окрім того, Дейнека повідомив, що вніс на розгляд сесії Львівської обласної ради проект рішення стовно того, щоб зробити обов’язковими ці механізми і для комунальних, і для військових лісових господарств, адже у віданні державних підприємств лише 2/3 лісових ресурсів.

Начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека. Фото: Миколи Тиса/ZIK
Начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека. Фото: Миколи Тиса/ZIK

Також він зазначив, що в грудні-січні в деяких районах області, зокрема, у Турківському, вже відбулися громадські обговорення планів вирубок та інших заходів лісгоспів. «У процесі обговорення можливе коригування цих планів. Але, як правило, якщо людям пояснити, які є законі підстави для тих чи інших заходів і що з того буде мати громада в плані робочих місць і надходжень до бюджету, тоді люди по-іншому до цього ставляться», – додав він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-25 14:05 :09