Новини » Світ 13 січня, 2016, 20:29
Мінфін США зацікавився власниками елітного житла на Мангеттені і в Маямі

Міністерство фінансів США стурбоване незаконним припливом коштів в елітну нерухомість, тому планує ідентифікувати таємних покупців цих активів і відстежувати їх угоди.

Про це пише видання The New York Times з посиланням на заяву відомства, – повідомляє Росбалт.

Видання уточнює, що перевірки почнуться з Мангеттена і Майамі і триватимуть із березня по серпень.

Ріелторським компаніям доведеться розкрити імена, які переховуються за угодами у готівковій валюті. На думку NYT, це змусить здригнутися весь ринок нерухомості. Видання додає, що в останні роки він особливо сильно залежить від заможних покупців, що віддають перевагу залишатися невідомими.

Тепер, згідно з новим правилом, на Мангеттені потрібно буде розкривати деталі операції, якщо вона перевищує $3 млн, в окрузі Майамі-Дейд – якщо перевищує $1 млн. За даними компанії PropertyShark, у другій половині 2015 року на Мангеттені були продані 1045 об’єктів дорожче $3 млн. Все ж нове правило Мінфіну США торкнеться угод з нерухомістю на мільярди доларів.

У разі, якщо федеральна влада США встановить, що більша частина угод була здійснена з залученням підозрілих коштів, відомство може ввести в постійну практику вимагати розкриття власників нерухомості. Про це газеті розповіла голова, яка курирує ініціативу підрозділу Мінфіну США Дженніфер Шаскі Келвері.

Наголошується, що ініціатива американського Мінфіну – це лише частина більш широкої федеральної програми по підвищенню уваги до відмивання грошей у сфері нерухомості. За словами чиновників, на нові перевірки їх підштовхнули, зокрема, торішні розслідування NYT про зростання використання підставних компаній при покупках іноземцями активів в США, зазначає газета.

Їй вдалося з’ясувати, що майже половина всіх будинків в США на загальну суму не менше $5 млн набувається за допомогою підставних компаній. В особливості на Мангеттені і в Лос-Анджелесі.

Так, наприклад, згідно з розслідування газети, в престижному комплексі The Time Warner Center біля Центрального парку в Нью-Йорку квартирами володіють іноземні чиновники, деякі з яких були фігурантами різного роду розслідувань у себе на батьківщині. В числі власників житла в The Time Warner Center – колишні російські сенатори, імена яких газета не називає, а також колишній колумбійський губернатор, британський фінансист і бізнесмен, пов’язаний з прем’єр-міністром Малайзії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-22 22:48 :18