Новини » Економіка 12 січня, 2016, 12:09
Ігор Луценко: Блокування «Мегаполісу» – це переділ тютюнового ринку в Україні
Акція з блокування роботи найбільшого дистриб’ютора цигарок в Україні, торгової компанії «Мегаполіс-Україна». Фото: Андрій Левус/Facebook
Акція з блокування роботи найбільшого дистриб’ютора цигарок в Україні, торгової компанії «Мегаполіс-Україна». Фото: Андрій Левус/Facebook

Акція з блокування дистриб’ютора цигарок в Україні, торгової компанії «Мегаполіс-Україна» виглядає як переділ тютюнового ринку, оскільки багато хто з тих людей, які активно піарять цей бойкот, пов’язані із Службою безпеки України, яка свого часу безпосередньо контролювала нелегальні потоки сигарет.

Таку думку у коментарі ІА ZIK висловив народний депутат Ігор Луценко.

У нього виникає таке питання, чому такий бойкот розпочався саме зараз, адже компанія на ринку працює давно, а війна з Росією триває вже другий рік.

«Той же самий Борис Кауфман займався тютюновим бізнесом ще з часів Януковича. Він, до речі, є подільником тих людей, які організовували моє і покійного Вербицького викрадення (під час Євромайдану, – ред.). Звісно, він, прямо не присутній, але опосередковано через своїх людей цим бізнесом займається, як і раніше», – сказав Ігор Луценко.

«Наскільки я знаю, коли Турчинов виконував обов’язки Президента, а Пашинський був головою адміністрації і в СБУ сиділи інші люди, було укладено певну домовленість щодо розподілу тютюнового ринку. Тобто і контрабанда з підконтрольних росіянам територій, і інші шляхи доставки і збуту цієї продукції були певними чином врегульовані цими підкилимними домовленостями. Потім змінилася частина влади, і Наливайченко пішов (з посади голови СБУ, – ред.), але все-одно і з часу Наливайченка ці всі речі давно могли переділити, але щось забарилися. Тому я думаю, що зараз назріває якась нова угода на цьому ринку і, можливо, під неї ці всі дії відбуваються», – зазначив він.

Нардеп не впевнений, що в ініціаторів бойкоту є якась злочинна мотивація, але те, що це пов’язані процеси, для нього є очевидним.

«Однак загалом я підтримую акцію проти Кауфмана особисто і проти сигарет, – заявив Ігор Луценко. – Але хотів би звернути увагу на те, що, на жаль, у Києві нова поліція ніяк не може справитися з цими бабцями, які продовжують продавати дітям сигарети поштучно. Саме поштучний продаж цими нелегальними бабусями – це найбільше зло в плані того, що діти можуть ці сигарети купляти».

Як повідомлялося, сьогодні у Києві, Луцьку, Ковелі, Рівне, Тернополі активісти громадських організацій блокують роботу найбільшого дистриб’ютора цигарок в Україні, торгової компанії «Мегаполіс-Україна», яка належить до російської групи компаній «Меркурій» олігарха Ігоря Кесаєва.

У Львові 0 3.30 близько 200 активістів Економічного бойкотного руху, Громадської ініціативи «1991», ГО «Рабів до раю не пускають», «Варта1», «Варта 700» заблокували дві гуртівні найбільшого дистриб’ютора цигарок в Україні – торгової компанії «Мегаполіс-Україна.

Народний депутат Сергій Висоцький на своїй сторінці у Фейсбуці зазначив, що блокада триватиме три доби.

«Компанія «Мегаполіс – Україна» була заснована російською компанією «Мегаполіс» і Сім’єю Януковича. За часів минулої влади стала монополістом з дистрибуції сигарет в Україні. За нашими даними поділили компанію 50 на 50», – написав він.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-18 22:07 :27