Новини » Політика

У ВСУ хочуть, щоб виконавча влада більше приділяла увагу власній відповідальності, а не судовій реформі

У Верховному суді України заявляють, що представникам виконавчої влади варто зменшити увагу на судовій реформі, а спрямувати натомість максимум зусиль, часу та енергії на ефективне реформування сфер власної відповідальності.

Про це повідомляє Радіо.Свобода.

«Представникам виконавчої влади як публічним особам варто зменшити концентрацію особистої уваги на судовій реформі, спрямувавши натомість максимум зусиль, часу та енергії на ефективне реформування сфер власної відповідальності, зокрема, щодо виконання судових рішень задля зменшення кількості звернень наших громадян до Європейського суду з прав людини, стосовно структури правоохоронних органів, функціонування нововведень у сфері безпеки дорожнього руху», – йдеться у заяві.

У ВСУ зауважують, що деякі представники виконавчої влади публічно «реанімують» ідею тотального звільнення всіх без винятку суддів України та нав’язують суспільству «цю ідею як єдино ефективний метод проведення судової реформи».

Водночас у ВСУ зауважують, що такі ідеї не нові, і нагадують, що ініціативам звільнення всіх суддів Венеціанська комісія дала негативну оцінку – зауваживши, що це не відповідає європейським стандартам та принципу верховенства права, а замінити всіх суддів (понад 8000 людей) неможливо без шкоди для безперервності правосуддя.

Як повідомлялось, 22 грудня Верховна Рада включила до порядку денного та направила на висновок Конституційного суду України проект закону про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя).

За відповідне рішення проголосував 291 народний депутат.

 Loading...