Новини » Світ

На Заході назвали дату відставки сирійського друга Путіна

Влада США очікують, що президент Сирії Башар Асад, на стороні якого у збройному конфлікті в країні виступає Росія, в кращому випадку покине свій пост у березні 2017 року.

Про це йдеться в документі, підготовленому Білим домом для внутрішнього користування, з яким вдалося ознайомитися агентству AP, – повідомляє «Апостроф».

На графіку, який був складений для американських чиновників, що мають справу з сирійською кризою, вказана невизначена дата в березні 2017 року, коли Асад «покине» свою посаду, а його «внутрішнє коло» буде змушене залишити країну.

Відзначається, що даний графік заснований на схваленому ООН плані, який був спочатку викладений на міжнародній конференції, що відбулася у Відні в листопаді 2015 року. Згідно з проектом, вибори нового сирійського президента і парламенту намічено на серпень 2017 року, а до цього часу Сирія буде управлятися перехідним урядом.

У документі також говориться, що новий політичний процес в Сирії повинен початися в лютому 2016 року. 18-місячний перехідний період буде ґрунтуватися на плані, схваленому радою безпеки ООН у грудні 2015 року. На 25 січня заплановано переговори між сирійською владою і опозицією. Вони повинні відбутися в Женеві, але спонсори мирної угоди в особі Росії і США поки не домовилися про склад учасників зустрічі з боку опозиції.

У квітні, за американським планом, в Сирії повинен бути створений комітет з безпеки і проведена часткова амністія для деяких представників сирійських уряду і армії, а також для лідерів та бійців помірної опозиції. Тоді ж буде створено перехідний уряд.

У документі говориться, що в травні слід розпустити сирійський парламент, Рада безпеки ООН визнає перехідний уряд і викладе подальші кроки щодо передачі влади, які будуть включати політичні реформи, призначення тимчасового законодавчого органу та проведення міжнародної конференції для вишукування коштів на фінансування зміни політичного режиму.

Протягом шести місяців до кінця 2016 року повинна бути написана нова Конституція Сирії, текст який буде винесений на референдум у січні 2017 року. В американському плані не йдеться про те, яким чином Асад буде відсторонений від влади і що з ним буде в подальшому.

 

Loading...