Новини » Регіони

Луцькі активісти створили патріотичний календар

У Луцьку група волонтерів створила патріотичний календар на 2016 рік, який активно розповсюджують у книгарнях міста. Усі виручені кошти активісти витратять на допомогу бійцям АТО.

Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

«Ми собі поставили за мету показати, як через АТО змінилося наше суспільство. Календар дуже контрастний. Ми спільно з командою сиділи і придумували всі ці образи, доповнювали однин одного. Це було дуже важко, зате цікаво. Ми задоволені тим, що вийшло», – розповідає ініціатор створення календаря, волонтер Юлія Євпак.

Два десятки активістів працювали над проектом упродовж місяця. До календаря увійшло не все відзняте, тому частину світлин лучанам показали на презентації. Моделями для фото погодилися стати самі ж волонтери, а ще демобілізовані бійці і просто небайдужі люди.

«У мене був образ дівчини-українки, яка молиться за те, щоб наша країна була єдиною, тримає в руках прапор кримських татар. Напевно, не лише я, а й багато українців моляться за це, тут ніякої гри. Все було насправді і від душі», – зізнається одна із моделей Іванна Хомяк.

Фотографи ж кажуть: працювати із непрофесійними моделями виявилось не складно. Тим паче, що ініціатори мали багато власних ідей, які лише потрібно було втілити.

«Я дівчаткам-волонтерам віддав більше ста вісімдесяти світлин. Мені всі ці фотографії дуже дорогі, маю окремий альбомчик і буду їх зберігати»,– каже фотограф Павло Березюк.

Упродовж року волонтери щовихідних влаштовували акції для підтримки української армії – продавали книги, збирали одяг і харчі, проводили благодійні вечори й КВК. А календарем вирішили підбити підсумки року.

«Я сподіваюся, що люди відгукуватимуться, купуватимуть і собі в подарунок, і рідним, і близьким», – впевнена волонтер Любава Казмірчук.

Активісти наголошують, що ціну на календар можуть встановлювати самі покупці, однак вона має бути не менше ста гривень. Придбати його можна у книгарнях міста або в бібліотеці імені Олени Пчілки. Loading...