вівторок, 5 січня, 2016, 23:30 Економіка
15 січня стартує пілотний рейс транзитного потягу Україна-Китай в обхід РФ

Україна 15 січня запустить пілотний рейс контейнерного потягу Україна-Китай, шлях якого пройде через Грузію, Азербайджан, Казахстан і Китай.

Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Володимир Омелян в Facebook.

«Так 15 січня з Іллічівського порту відправиться пілотний рейс контейнерного потягу Україна-Китай, шлях якого проляже через Грузію, Азербайджан, Казахстан і Китай. Праця міністерства (інфраструктури) і української залізниці протягом 2015 року не була марною і блокада Росії нашого товарного сполучення з Азією не вдасться», – написав він.

Омелян додав: «Це, без перебільшення, історичний рейс. Щиро вірю, що після відпрацювання всіх технічних моментів він стане регулярним, економічно і політично ефективним».

У прес-службі Мінінфраструктури відзначили, що даний маршрут є новим напрямком «Шовкового шляху» і альтернативою, яка дозволить перенаправити вантажопотоки в східному напрямку в обхід території Росії. Він включає поромні переправи Чорного і Каспійського морів (Іллічівськ – Батумі і Алят – Актау-Порт) і повинен стати конкурентним порівняно з традиційним сухопутним маршрутом.

Відзначається, що орієнтовний склад контейнерного потягу складе 20 вагонів.

Нагадаємо, станом на 4 січня Росія повністю припинила транзит українських товарів через свою територію. У зв’язку з цим, відтепер міжнародні транзитні автоперевезення вантажів з України в Казахстан через територію РФ будуть здійснюватися з території Білорусії. У свою чергу, ДПСУ вжила додаткові заходи на кордоні з Білорусією через заборони РФ на транзит українських товарів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 22:13:34