Новини » Економіка 4 січня, 2016, 13:43
НАБ розслідує справу про корупцію на 500 млн грн, пов’язану з газовидобуванням
Газова свердловина. Фото: УНІАН
Газова свердловина. Фото: УНІАН

НАБ розслідує завдання державі збитків у розмірі понад 500 млн гривень під час видобутку природного газу компаніями, пов’язаними з депутатом «Волі народу» Олександром Онищенком.

Про це йдеться у документі суду, текст якого мають «Українські новини»,– передає «Українська правда».

«Невстановлені особи із числа народних депутатів України й вищого керівництва держави, діючи навмисне, всупереч інтересам держави й українського народу, використовуючи надані владу й службове становище, з метою одержання неправомірної вигоди для себе й третіх осіб, протягом 2014-2015 організували видобуток підконтрольними підприємствами за договорами про спільну діяльність із «Укргазвидобуванням» природного газу на користь фіктивних суб’єктів господарювання», – сказано в документі.

Мова йде про приватне акціонерне товариство «Шар», товаристві з обмеженою відповідальністю «Надра Геоцентр», ТОВ «Фірма Хас», ТОВ «Природні ресурси+» (усі – Київська область), ТОВ «Карпатнадраінвест» (Харківська область).

Одним з акціонерів компаній «Фірма Хас», «Природні ресурси+», «Надра Геоцентр» і «Карпатнадраінвест», відповідно до Державного реєстру юридичних і фізичних осіб, є Онищенко.

Засновниками ПрАТ «Шар» є 2 кіпрські компанії – «Ведестіма Трейдинг лтд» і «Остексперт Лімітед».

Усі згадані в судовому документі компанії, крім ТОВ «Карпатнадраінвест», зареєстровані за однією адресою – місто Миронівка (Київська область), вулиця Леніна, 48.

Детектив Антикорупційного бюро звернувся в суд із проханням надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів про діяльність перерахованих вище компаній, які перебувають у володінні Миронівського об’єднання державної податкової інспекції Головного управління Фіскальної служби в Київській області, але суд у такому доступі відмовив.

Відмова суду мотивована тим, що детектив не конкретизувала перелік викликаних документів.

Кримінальне провадження у цій справі відкрито 4 грудня.

Як відомо, у березні 2015 року Онищенко пропонував парламенту зобов’язати Національну акціонерну компанію «Нафтогаз України» купувати частину добутого приватними компаніями природного газу з метою надання ним коштів для розрахунків за рентними платежами за користування надрами.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-26 15:37 :41