Новини » Регіони 29 грудня, 2015, 15:34
В Івано-Франківську виставили ікони з каплиці Андрія Бандери

В Івано-Франківську на огляд виставили старовинні ікони ХІХ століття, перед якими, ймовірно, молився Степан Бандера. Образи привезли зі Старого Угринова – родинного села Бандерів. Колись ці ікони прикрашали греко-католицьку церкву, де священиком був батько провідника ОУН. Тепер унікальні твори потребують негайного відновлення.

Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

Зображення Матері Божої, Бога Вседержителя, частини іконостасу і кілька Святих Миколаїв – такий спадок залишився від церкви, у якій на початку ХХ століття служив отець Андрій Бандера. Коли у 1914 році святиня згоріла, ікони перенесли в каплицю на подвірʼї Бандерів. Та згодом радянська влада її зруйнувала.

«Ті ікони стояли на відкритому повітрі, разом з уламками каплиці. Хтось із людей їх зібрав і заховав у себе», – розповідає заступник директора Музею визвольної боротьби ім. С. Бандери Оксана Романів.

Вже у 80-х роках образи потрапили до рук музейників, тож згодом ікони виставили в музеї Степана Бандери у Старому Угринові.

«Ці ікони демонструють, що парох Андрій Бандера, який виховав нашого провідника, був звичайною людиною, українцем, який поклав свою душу для виховання майбутнього нації», – зазначає правнук Андрія Бандери Андрій Давидюк.

Реставратори ж називають ікони з церкви отця Андрія Бандери зразками професійного живопису і народного галицького малярства та наполягають, що слід негайно братися за їхнє відновлення.

«Їх не зберігали у музейних закладах і через це стались значні втрати – лущення левкасу, втрата полотна, навіть були прориви наскрізь», – каже реставратор Зіновій Крок.

На реставрацію однієї ікони, в середньому, потрібно десять тисяч гривень. Після відновлення образи планують перевезти у родинну капличку Бандерів. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-18 15:23 :41