Новини » Суспільство

Українські вчені за півроку участі у програмі ЄС «Горизонт-2020» виграли понад 60 проектів

Найбільш значущою подією для всього наукового співтовариства в 2015 р. стало підписання в серпні Угоди між Україною та Європейським Союзом про участь нашої країни в Рамковій програмі ЄС «Горизонт-2020».

Менш ніж за півроку за підсумками проведених конкурсів команди українських вчених вже виграли понад 60 проектів на загальну суму майже 7,4 млн євро, пише Лідія Суржик у своїй статті для DT.UA.

«Третину вказаної кількості проектів виграли установи Національної академії наук (5 – тематичних дослідницьких, 12 – наукових обмінів і 3 – організаційно-координаційних). Сума фінансування всіх академічних проектів за програмою «Горизонт-2020» становить 2,8 млн євро», – зазначає автор, додаючи, що інші грантові кошти припадають на інші організації, університети, малий і середній бізнес. Одним з найбільш масштабних і дорогих (400 тисяч євро) проектів головної наукової організації України є проект ERA-PLANET («The European Network For Observing Our Changing Planet» – «Європейська мережа для спостереження змін нашої планети»), спрямований на створення спільного європейського дослідницького простору у сфері спостереження Землі.

«На думку фахівців, проект є унікальним не тільки для України, але й для Європи. Він передбачає синхронну організації в країнах-учасницях міжнародних конкурсів з тематики різних прикладних аспектів спостереження Землі, зокрема створення «розумних міст», ефективного використання природних ресурсів, харчової безпеки, поновлюваних джерел енергії і т. п. Результатом проекту має стати створення Єдиного європейського простору дослідження Землі, і, таким чином, посилення провідної ролі Європи у виконанні робочого плану GEO на 2015-2025 рр.», – пояснює Суржик.

Ще один цікавий проект програми Н2020, виконується за участю Інституту магнетизму НАН і МОН України, називає Magic. У його рамках проводяться дослідження в новій сфері електроніки під назвою магноника. Ця галузь вивчає спінові хвилі, зокрема в цьому проекті – динаміку їх поширення, спосіб передачі інформації з мінімальними витратами енергії, фактори, які на це впливають. Також є проект AMMODIT, який спрямований на розробку математичних методів для аналізу энцефалограмм і кардіограм; моделюванні процесів в кровоносній системі, результатів операцій на серці.

Loading...