live
Новини » Суспільство

У новому році українцям не варто чекати на диво, – науковець

Попри труднощі, становлення України на європейський шлях все ж відбувається. Серед головних переваг 2015 року є те, що в країні відбулося прозріння еліти. Поступово всі зрозуміли складність та відповідальність за ті завдання, які потрібно вирішити на шляху до успішності держави.

Таку думку під час інтелектуально-політичного шоу «Гра У Класику» з Сергієм Рахманіним» (щопонеділка о 22:00 на телеканалі ZIK) висловив академік, заслужений діяч науки і техніки України Мирослав Попович.

Відомий академік зазначив, що українці вже багато років очікують на диво, коли, наприклад, одного дня країна прокинеться в іншому світі. Проте, не залежно від обставин, процес змін відбуватиметься поступово.

«На превеликий жаль, ми будемо поступово долати всі ті труднощі, які зараз є в країні. Тому покращення не буде раптовим. Це буде важка, довготривала та нецікава робота. Відтак, українцям потрібно звикати жити на межі можливого і неможливого», – вважає Мирослав Попович.

Науковець додав, що серед головних досягнень України в 2015 році є зміцнення армії. Професійні війська і добровольчі батальйони стали більш обізнаними.

«В Україні з’явилася дисциплінована, навчена та вже обстріляна в справжніх боях армія. Не можу сказати так само позитивно про генералів, які керують такою армією, оскільки більшість із них, на мою думку, залишилися «паркетними», – зауважив Мирослав Попович.

Натомість найбільшу загрозу для України науковець вбачає у можливому розхитуванні ситуації через зміни до Конституції щодо особливого статусу окремих районів Донбасу.

«Найбільшим політичним випробуванням на 2016 рік будуть прогнозовані зміни до Конституції. Особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей є абсолютно неприйнятним для внутрішнього життя України. Тому спроба закріпити статус цих територій може серйозно збурити суспільство», – прогнозує академік.

Він підсумував, що Росія, яка є ініціатором війни, перебуває наразі в ситуації, коли, можливо, і хоче припинити конфлікт, але не знає, як це зробити. Тому чим швидше Україна буде рухатися в бік Європи та блокових оборонних структур, тим краще.Loading...
Loading...
Loading...