Новини » Львів 29 грудня, 2015, 15:11
Історик про польських левів на Личакові: Міськрада має офіційно дозволити їх переміщати
Фігури двох левів на цвинтарі Орлят у Львові. Фото: Микола Тис/ZIK
Фігури двох левів на цвинтарі Орлят у Львові. Фото: Микола Тис/ZIK

Львівська міська рада має прийняти рішення, яке офіційно дозволить переміщувати історичні статуї левів на Личаківське кладовище. Інакше скульптури не витримають ще одного перевезення.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав перекладач, історик Андрій Павлишин.

Він наголосив, що сьогодні-завтра може вирішитися доля цих львівських левів.

«Переконаний, що більшості львів’ян вони на Личаківському кладовищі не заважають і не заважатимуть. Представники громадськості, які фахово займаються мистецтвом, реставрацією, історичними пам’ятками Львова, одностайно підтримують повернення цих скульптур на місце, звідки їх забрали комуністи в роки совєтської окупації Львова. Між іншим, узяти щось із цвинтаря і перенести деінде, – мародерство. Церква мала би щось з цього приводу сказати, але вона заклопотана земними справами, і на метафізичне переважно не відволікається.

Втім, проти львівських левів виступили: а) чиновники-перестрахувальники, які ніколи не приймають рішень, що суперечать наявній правовій базі, але й не намагаються шукати вирішень в інтересах громади, б) локальні ксенофоби, які через непорозуміння називають себе націоналістами, хоча насправді такими не є», – пише він.

На думку історика, вихід зі становища доволі простий: «Слід рішенням актуальної міської ради внести поправку до ухвали 2005 року й дозволити перемістити левів на Личаків. Якщо такого рішення не ухвалять, а левів знову кудись повезуть, скульптури не витримають. Досі нашій владі та представникам громади вистачало здорового глузду і суто українського прагматизму у вирішенні питань, які КДБ-ФСБ чинило конфліктними в стосунках між львів’янами».

Нагадаємо, на цвинтар Орлят у Львові повернули дві скульптури левів, які у 1970-х роках забрала радянська влада. Скульптури повернули на їхнє історичне місце. В останні 20 років статуї знаходилися на в’їзді у місто зі сторони м. Винники і на вул. Кульпарківській, 95.

Проте деякі експерти вважають, що польські леви на Личакові встановлені незаконно. Відтак, очільнику ГУ Нацполіції у Львівській області Дмитру Загарії повідомили про вчинення кримінального правопорушення.

 

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 04:48 :13