Новини » Регіони 28 грудня, 2015, 16:09
Дельфінів із фальшивими паспортами виявили у Трускавці

За зверненням активістів, департамент екології Львівської ОДА перевірив новостворений дельфінарій у Трускавці. За результатами інспекції було виявлено, що підприємці не мають усіх необхідних документів. Червонокнижні тварини перебувають у шкідливій штучній воді, а паспорти трьох із п’яти дельфінів є підробленими.

Про це йдеться у сюжеті програми перших західноукраїнських новин «Огляд дня» телеканалу ZIK (щобудня о 21:00).

Трускавецький дельфінарій розпочав свою роботу ще 1 листопада. Вже тоді підприємці, порушуючи закон, не давши дельфінам часу на реабілітацію, почали інтенсивні тренування.

У червні цього року Міністерство екології постановило, що червонокнижних дельфінів слід утримувати тільки у справжній морській воді. Підприємці у Трускавці запевняли, що дотримуються цієї норми. Однак після перевірки з’ясувалося, що вода не є натуральною.

Також управління екології виявило, що у підприємців немає найнеобхідніших документів, а паспорти на трьох молодих дельфінів є фальшивими.

«В установи немає дозвільних документів саме для утримання диких тварин у неволі. Під час перевірки було здійснено проби води, які підтверджують те, що це вона – не натурального походження. Це штучна вода», – наголосив заступник керівника управління екології ЛОДА Володимир Харчук.

Тепер із дельфінами мають працювати ветеринари, оскільки три місяці перебування у штучній воді завдали шкоди шкірі тварин. Департамент екології також подав позов до суду, щоб вилучити дельфінів у підприємців і транспортувати їх ближче до морської води. Зібрати кошти на таке перевезення обіцяють активісти.

«Обов’язково будемо допомагати збирати гроші на перевезення тварин. Дізнаємося, куди саме їх захочуть переселити, в які умови, щоб дельфіни не потрапили до рук браконьєрів», – зазначив зоозахисник Орест Залипський.

Тварин, які тривалий час перебували у неволі та звикли до людей, відпускати у відкриті морські води не можна, оскільки там вони можуть стати легкою здобиччю для браконьєрів. Нині один дельфін на чорному ринку коштує від 8 до 16 тисяч доларів. Єдиний вихід у цій ситуації екологи вбачають у передачі тварин в дельфінарії, які розташовані у приморських регіонах. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 16:04 :14