Новини » Події 601

New York Times пише про зубожіння Росії на тлі зростання військового бюджету

Світова преса пише про переозброєння й одночасне зубожіння Росії.

Про це повідомляє ВВС.

New York Times публікує матеріал про те, як Росія переозброюється та готується до «нової ери». Газета пише, що Москва намагається повернути собі вплив на світові події завдяки зусиллям на декількох напрямках. Зокрема, будує та розширює бази в Арктиці, аби в майбутньому захищати і використовувати морські торгові шляхи, які відкриються після танення криги.

Військовий бюджет Росії постійно зростає, констатує видання. Він виріс на близько 11 мільярдів доларів у 2015 році порівняно з 2014-м. Це дозволяє проводити більше масштабних військових навчань, які, з одного боку, підвищують рівень готовності військ до конфліктів, а з іншого – демонструють світу міць російської армії. У навчаннях беруть участь і підрозділи, пов’язані з ядерним арсеналом країни, підкреслює видання.

«Послання, яке офіційні російські джерела доносять світу, полягає в тому, що вони готуються до масштабної війни між країнами. Йдеться не про миротворчість чи протидію повстанню», – цитує газета Йохана Норберга з Шведського оборонного дослідницького агентства.

Росія також дозволяє військовим літакам проникати чи пролітати поруч з повітряним простором інших країн, наприклад США, пише New York Times.

Американський професор Кімберлі Мартен вважає, що Володимир Путін намагається спровокувати США й НАТО і втягнутися у воєнні дії, аби склалося враження, що ці країни становлять загрозу для Росії. Це підвищило б популярність глави Кремля, каже він.

Російський «Коммерсант» пише, що мінімум третина населення Росії може приєднатися до армії бідних через економічну кризу, яка є вже четвертою за минулі 25 років. Видання зазначає, що криза супроводжується небаченим за останні 15 років спадом доходів домогосподарств та зростанням бідності.

«Прогнози невтішні: аналітики очікують масового падіння рівня і якості життя громадян. За рівнем бідності в суспільстві у 2016 році Росія може перекреслити всі завоювання останнього десятиліття, повернувшись до ситуації 2005 року», – пише газета.

Видання наголошує, що в 2012-2013 роках ніхто не міг передбачити війни санкцій і небагато спеціалістів прогнозували падіння ціни нафти до нинішнього рівня. «Однак уже тоді багато економістів передбачали: в найближчому майбутньому споживча булька, роздута надмірно дорогою нафтою і щедрими бюджетними виплатами, лусне», – додає «Коммерсант».

Ресурсів для підтримки споживчої моделі зростання більше немає ні у держави, ні у компаній, ні у більшості домогосподарств, зазначає газета. «Країна з’їжджає до нормального рівня зарплат і споживання. Шкода людей, але це реальність», – каже головний радник керівника Аналітичного центру при уряді РФ Леонід Григор’єв.

 

загрузка...
загрузка...
Loading...