Новини » Суспільство 24 грудня, 2015, 17:58
У Харкові діє близько 70 організацій, пов’язаних з ФСБ, – активіст

Дестабілізація ситуації в Харкові завжди починалась зі знищення українських пам’ятників. Віднедавна до будь-яких вибухів та антиукраїнських дій харківські працівники безпеки й місцеві євромайданівці ставляться особливо насторожено. Адже близькість фронту та минулорічні проросійські мітинги нагадують про себе і дотепер.

Про це йдеться у сюжеті проекту соціальних журналістських розслідувань «Брат за брата» (щосереди о 22:05 на телеканалі ZIK).

За останній місяць у Харкові пролунало два вибухи. Обійшлося без жертв. Тоді як під час Маршу Єдності у лютому 2015 року загинуло четверо людей та дев’ятеро були поранені.

Наприкінці 2015 року Харків також привернув до себе увагу всієї України. У місті знову лунають вибухи та нищаться пам’ятники українських відомих постатей.

«Я думаю, що це були не останні випадки, коли у Харкові знищують українські пам’ятники. Зараз триває хвиля декомунізації, тому чимало харків’ян незадоволені цим процесом. Можна сказати, що у місті активно працює п’ята колона», – розповів харківський активіст Володимир Чистилін.

У лютому 2014 року центральні вулиці міста були переповнені чисельними сепаратистськими зібраннями. Тоді поруч з будівлею міської адміністрації підняли і російський триколор.

У натовпі був і міський голова Геннадій Кернес. Він завжди наголошував на міцних зв’язках Харкова з Росією, закликав до жорсткого розгону харківського Євромайдану, й не визнавав післяреволюційну владу в Києві.

«У Кремлі мріяли зробити з Харкова столицю «Новоросії». Геннадій Кернес – це людина, яка контролює місто та намагається сидіти на двох стільцях. Наприклад, сьогодні йому вигідно бути проукраїнським. Але якщо завтра йому буде вигідно стати проросійським, то у Харкові одразу ж з’являться тітушки та будуть завозитись бойовики», – підкреслив Володимир Чистилін.

Активіст є одним з організаторів Євромайдану в Харкові. Він переконує, що чимало сепаратистів і тих, які пов’язані з переслідуваннями проукраїнських активістів, й досі працюють в поліції та адміністраціях.

Однак, настрої харків’ян, додає Володимир Чистилін, все ж змінила війна та тисячі переселенців з Донбасу. Сьогодні не можна, як раніше, вийти на центральний майдан міста та заявити про бажання створення окремої від України республіки.

Проте активіст впевнений, що сепаратистське підпілля ще й досі активно працює у Харкові.

«Від моїх джерел надходить інформація, що у місті працюють приблизно 70 невеликих організацій, які пов’язані з ФСБ Росії. Часто представники таких структур їздять в російське місто Бєлгород, де відбувається підготовка терористів для «ДНР» та «ЛНР», – зазначив Володимир Чистилін.

Відтак, сьогодні боротьба сепаратистів з майданів та трибун перейшла до менших залів та наукових середовищ. Харківські євромайданівці запевняють, що таємні зустрічі й підпільне планування подальших кроків дестабілізації відбуваються регулярно.

Наприклад, одну з подібних конференцій організувала харківська комуністка Алла Александровська. Вона пропагувала економічне відділення Харківської області від України під назвою «Слобожанщина».

Проте захід зірвали бійці «Правого сектору», публічно заявивши, що Алла Александровська активно виступала за утворення «ДНР» та «ЛНР».

Однак, активісти все ж впевнені, що місто почало безповоротні зміни в кращий бік. У цьому значно сприяють українські спецслужби, які проводять вже більш ефективну роботу. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 05:10 :20